Hlavní navigace

AEC obhájila certifikát systému řízení informační bezpečnosti

[Tisková zpráva] Brno 6. února 2009 – AEC, dceřiná společnost Cleverlance Enterprise Solutions, úspěšně prošla v lednu 2009 recertifikačním auditem, který provedl certifikační orgán CQS. AEC se tak může i nadále prokazovat certifikovaným systémem řízení informační bezpečnosti (ISMS).

Sdílet

Sama společnost AEC je poskytovatelem služeb v oblasti informační bezpečnosti – součástí jejího portfolia je široké spektrum technických a penetračních testů, analýz rizik a dalších konzultačních služeb, včetně podpory při budování ISMS.

“Úspěšné absolvování tohoto procesu je důkazem adaptability systému řízení na nové podmínky po začlenění AEC do skupiny Cleverlance v roce 2008 a připravenosti řešit nestandardní situace na mimořádně vysoké úrovni. Máme řadu dalších certifikátů i v jiných oblastech, což našim zákazníkům dodává jistotu, že na kvalitu našich služeb klademe značný důraz,“ uvedl Managing Director společnosti AEC Vladislav Němec.

O společnosti AEC
Společnost AEC, spol. s r. o., člen skupiny Cleverlance, je tradiční integrační a poradenská firma poskytující profesionální řešení, služby a produkty z oboru informačních a komunikačních technologií, především z oblasti IT Security zákazníkovi na míru. Strategickou orientací společnosti je projektový přístup, systémová integrace a outsourcing vybraných řešení a služeb.

AEC nachází řešení bezpečnostních problémů svých klientů s pomocí projektového řízení a optimální volby postupů i software a hardware zahrnující antivirovou, antispamovou a antispywarovou ochranu. AEC nabízí řešení certifikační autority, elektronické podatelny, PKI a další. Komplexní portfolio obsahuje také penetrační testy, bezpečnostní audity a politiky a poradenství.

Společnost AEC se vloni již počtvrté umístila v žebříčku „Českých 100 nejlepších“. Je držitelem certifikátu řízení informační bezpečnosti (ISMS) dle standardu ISO/IEC 27001, certifikátu řízení jakosti dle ISO 9001:2000 a potvrzení NBÚ ČR pro práci s utajovanými informacemi.

K 1. 1. 2008 došlo k akvizici společnosti AEC, spol. s r.o. společností Cleverlance Enterprise Solutions a.s. V březnu 2008 vznikla vyčleněním vývojové divize ze společnosti AEC společnost TrustPort, a.s.