Hlavní navigace

Aféry: Rodinná záležitost

[Tisková zpráva] Návštěva advokátní kanceláře patří až k těm posledním krokům, ke kterým při řešení manželské krize lidé přistupují. Za právníkem většinou zajdou až ve chvíli, kdy se cítí zahnáni do kouta a nevidí jiné východisko. O to zajímavější příběhy si poté jejich rozvodový advokát vyslechne. Někdy se jedná o zcela specifické životní příběhy, často ale advokát musí řešit mnohem obecnější problémy soužití partnerů.

Sdílet

V dalším dílu seriálu Aféry, který je inspirovaný skutečnými příběhy manželských dvojic v rozvodových řízeních a který uvidíte už v úterý 30. srpna ve 21.10 na Primě, se setkáme s řešením problému, kdy rodiče manželky nemají rádi svého zetě.

V souvislosti s letním vysíláním pořadu Aféry spustila Televize Prima na stránkách www.prima-love.cz poradnu, ve které se tomuto i dalším tématům věnuje sexuoložka a psycholožka PhDr. Dr. phil. Laura Janáčková, CSc. Diváci tak mají možnost jejich prostřednictvím položit Lauře Janáčkové otázky a na ty nejzajímavější paní doktorka opět na stránkách pořadu odpoví.

Potkalo vás něco podobného? Nevíte, kudy ven ze své situace? Chcete se podělit o své zkušenosti? Navštivte stránky www.prima-love.cz.

Do advokátní kanceláře Daniela Majera většinou chodí jeden z manželů, ale tentokrát příznačně dorazí pan Richter. Nikoliv aby se bavil o svém manželství, ale protože chce nechat rozvést svou dceru. Nemůže totiž přenést přes srdce, jakého budižkničemu si jeho Karolína vzala. A nejenže je to floutek, který se jim vetřel do rodiny, ale nyní se navíc ukázalo, že je Karolíně nevěrný. Pohár trpělivosti pana Richtera zkrátka přetekl. Kdyby se nevzali jako hodně mladí a potajmu, nikdy by tuhle svatbu nedovolil. Karolína má přece na víc!

Advokát sice chápe jeho rozhořčení, ale trpělivě vysvětluje, že o rozvod musí požádat sama Karolína. Také proto, aby měl jistotu, že i ona o rozchod s manželem opravdu stojí. Po pár dnech přijde opravdu osobně Karolína Kubíčková a o rozvod požádá. Není však tak rázná jako její otec. Spíše je celou situací zaskočená a zklamaná. Byla na stáži v Mnichově a vracela se o pár dní dříve. Chtěla manžela Vláďu překvapit, tak předem požádala otce, aby ji vyzvedl na letišti. Když však dorazila do bytečku po babičce, kde s manželem žijí, našla jasné stopy svědčící o manželově nevěře. A když s nimi konfrontovala Vláďu, nedokázal to vysvětlit. Nelze se divit, že utekla k rodičům.

Situace je ale ještě komplikovanější, Karolína totiž v cizině zjistila, že je těhotná. Chtěla tím manžela překvapit, ale nyní si není vůbec jistá, zda mu to má říkat. Když se totiž později odhodlala za Vláďou zajít, našla ho zpitého do němoty. To ji definitivně přesvědčilo, že by měla uvažovat o rozvodu. A tak jediný, kdo o jejím těhotenství ví, je právě Daniel Majer. Právník tedy začne připravovat podklady k rozvodu, ale přesvědčí Karolínu, aby o těhotenství promluvila s rodiči.

Později navštíví Majera nešťastný Vláďa a i on nabídne svou verzi. O žádné nevěře neví, vše je určitě nedorozumění. Vůbec nechápe, jak se u nich v bytě všechny ty věci ocitly. Dokonce chtěl Karolíně vše vysvětlit, ale tchán ho k ní ani nepustil. To proto nyní pije – z pocitu

absolutní bezmoci. Vše spěje k rozvodu, jenže se přece jen najde jedna osoba, která pochopí, že tohle není správné řešení. Poté, co se Karolínina maminka dozví o těhotenství, přizná, že všechny důkazy o nevěře jsou podvrh. Prostě se chtěli za každou cenu zbavit zetě.

Nejen u Kubíčků a Richterů hrají mezigenerační vztahy velkou roli. I Daniel Majer řeší svůj problém s maminkou. Zatímco byl na služební cestě, matka se mu starala o domácnost. A bez jakékoli konzultace mu prodala do bazaru jeho oblíbené křeslo! Majer jí to nemůže zapomenout a čeká na omluvu, do té doby maminku jednoduše bojkotuje. Lucie, která sice řeší vlastní bytovou krizi, si přesto najde čas, aby vyjednala smír. A vrácené křeslo Daniela Majera přesvědčí o tom, že se k mamince nechoval poslední dobou nejlépe. Jako gesto dokonce maminku vezme na exotickou dovolenou. Jenže své místo v letadle maminka na poslední chvíli přenechá Lucii. Nelze si u toho nepomyslet, zda se v podání obou dam nejednalo o předem připravený plán…