Hlavní navigace

Aféry: Voyeur

[Tisková zpráva] Advokát Dan Majer rozplétá spletité vztahy svých klientů a pátrá po příčině, která přivádí manželské páry až do jeho kanceláře rozvodového právníka. Kdysi milující se dvojice teď neváhají čelit rozvodovým tahanicím. Devátý díl nového seriálu Aféry, inspirovaného skutečnými příběhy manželských dvojic v rozvodových řízeních, uvidíte mimořádně až v neděli 29. května ve 21.15 na Primě.

Sdílet

A opět ten sex. Mnohá manželství dokáže udržet pohromadě, ale některá naopak rozklíží. Podobně je tomu u Pavlíčkových. Doslova a do písmene na něj mají Kristýna Pavlíčková i její manžel jiný úhel pohledu. Paní Pavlíčková totiž zjistila, že její muž ho rád pozoruje skrze čočky dalekohledu. Jedním slovem je to voyeur. A navíc má podezření, že zrovna on je záhadným úchylem, který u nich na vesnici, jak jí sdělila její sestřenice Erika, nakukuje do oken cizích ložnic. Proto se odhodlá zajít do kanceláře Dana Majera, aby se mu se svou obavou svěřila a podala žádost o rozvod. Tahle možnost jí přijde schůdnější než případná ostuda po celé vesnici.

Právník je ale věrný své zásadě vyslechnout i druhou stranu, a proto si pozve Lukáše Pavlíčka. Chce znát i jeho názor. Jak Daniel Majer předpokládal, má Lukáš na celou věc diametrálně odlišný náhled. Vysvětluje, že jsou na tom teď špatně s penězi, a tak si pronajal videopůjčovnu ve městě, aby něco vydělali. A přiznává, že také proto, aby měl lepší přístup k erotice. A když bylo málo lidí, všiml si, že naproti přes ulici bydlí nějaký gigolo, který si vodí domů i několik ženských za den. Z dlouhé chvíle ho pozoroval dalekohledem a zrovna ho přistihla žena. Opravdu se to stalo, to nepopírá, ale rozhodně by z toho nedělal žádnou aféru. O šmírování lidí na vesnici nechce ani slyšet. Něco podobného by nikdy neudělal.

Při další návštěvě u Daniela Majera koneckonců tato jeho slova již potvrdí oba manželé. Voyeura na vesnici totiž chytili a Lukáš to opravdu nebyl. I ostatní problémy si vyříkali a přišli společně stáhnout Kristýninu žádost o rozvod.

Jenže další zvrat je již na obzoru. Tentokrát právníka navštíví opět jen Kristýna. Při náhodné probírce domácích DVD našla i jedno více než podezřelé. Je na něm natočená její sestřenice přes zavřené okno ložnice. A to ve velmi intimní situaci. Manžel se k DVD nezná, ale Kristýna si myslí, že tentokrát vyměnil dalekohled za kameru, a žádost o rozvod je znovu na stole. Vysvětlení se však zdánlivě najde téměř samo. Majera navštíví pohledná sestřenice Erika osobně s tím, že to byla ona, kdo požádal Lukáše o natočení – prý aby překvapila manžela k narozeninám. Slíbila Lukášovi, že se o téhle jeho službičce Kristýna nedozví, a rozhodně by nechtěla, aby se kvůli tomu Pavlíčkovi rozvedli.

Při všech těch mnohdy velmi protichůdných tvrzeních začíná být Danielu Majerovi jasné, že vyřešení leží jen na něm. A na jeho asistentce Lucii, která mu vypomůže svým velmi dobrým pozorovacím talentem. Tentokrát se tak na závěr dostane ke slovu dedukce takřka jak z klasické detektivky od Agathy Christie, která osvětlí úlohu závěsů v celé této propletené kauze.

Daniel Majer si musí připustit, že stárne. Maminka si vymyslí přesuny nábytku v bytě a při jeho stěhování „křupne“ právníkovi v zádech. Nepomohou prášky, ani neumělá Luciina masáž, až návštěva doktora, ke kterému ho víceméně dotlačí Lucie ve spolupráci s maminkou, přinese advokátovi úlevu. Na druhou stranu mu ale připomene, že už není žádný mladík a jeho životní styl není právě vzorný. Má od lékaře celý seznam věcí, na kterých by měl zapracovat. Snahu by rozhodně měl, jenže místo zlepšení Danielu Majerovi opět rupne v kříži…

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).