Hlavní navigace

Agentka.cz spouští vyhledávání ve vybraných zákonech ČR

[Tisková zpráva] Pracovní portál Agentka.cz spouští novou službu - hledání ve vybraných zákonech ČR, pomocí které se uživatelé portálu rychle a snadno zorientují v právní problematice spojené se zaměstnáním.

Sdílet

Díky této nové službě lze snadno zjistit, jaká práva máme, jestliže dostaneme výpověď, jaká jsou pravidla při sjednávání mzdy a nebo na kolik dní dovolené máme nárok.

Na adrese http://www.agen­tka.cz/cz/zako­ny stačí do vyhledávacího políčka zadat hledané téma, např. mzda nebo výpověď a obratem získáme přehled paragrafů, které daný výraz obsahují, související zákony a další užitečné informace.

Zákony je rovněž možno procházet a pročítat po jednotlivých částech, takže i když máme dlouhé zimní večery úspěšně za sebou, tak i přesto se můžeme začíst do některých zvláště zajímavých pasáží našich českých zákonů.

Zákony dostupné na Agentce jsou vybrány podle toho, zda mají nějaký vztah k práci a zaměstnání. Tímto se portál Agentka.cz snaží uživatelům poskytnout informace, které by mohly pomoci při řešení otázek spojených se zaměstnáním. V současné době se jedná o následující zákony:

  • Zákoník práce
  • Občanský zákoník
  • Obchodní zákoník
  • Živnostenský zákon
  • Zákon o státní sociální podpoře
  • Zákon o zaměstnanosti
  • Ústava České republiky

Do budoucna se v návaznosti na odezvu a přání uživatelů mohou na Agentce objevit i další zákony.

O Agentce
Agentka pomáhá lidem najít práci. Na internetové stránce www.agentka.cz lze zdarma získat přehled o konkrétních možnostech uplatnění v místě svého bydliště. Zaměstnavatelé, kteří informují úřad práce o svých volných pracovních pozicích, mají nabídky uvedeny na Agentce automaticky. Ostatní mohou své nabídky zdarma zadávat přímo na stránkách Agentky.