Hlavní navigace

Agentka.cz spouští vyhledávání ve vybraných zákonech ČR

[Tisková zpráva] Pracovní portál Agentka.cz spouští novou službu - hledání ve vybraných zákonech ČR, pomocí které se uživatelé portálu rychle a snadno zorientují v právní problematice spojené se zaměstnáním.

Sdílet

Díky této nové službě lze snadno zjistit, jaká práva máme, jestliže dostaneme výpověď, jaká jsou pravidla při sjednávání mzdy a nebo na kolik dní dovolené máme nárok.

Na adrese http://www.agen­tka.cz/cz/zako­ny stačí do vyhledávacího políčka zadat hledané téma, např. mzda nebo výpověď a obratem získáme přehled paragrafů, které daný výraz obsahují, související zákony a další užitečné informace.

Zákony je rovněž možno procházet a pročítat po jednotlivých částech, takže i když máme dlouhé zimní večery úspěšně za sebou, tak i přesto se můžeme začíst do některých zvláště zajímavých pasáží našich českých zákonů.

Zákony dostupné na Agentce jsou vybrány podle toho, zda mají nějaký vztah k práci a zaměstnání. Tímto se portál Agentka.cz snaží uživatelům poskytnout informace, které by mohly pomoci při řešení otázek spojených se zaměstnáním. V současné době se jedná o následující zákony:

  • Zákoník práce
  • Občanský zákoník
  • Obchodní zákoník
  • Živnostenský zákon
  • Zákon o státní sociální podpoře
  • Zákon o zaměstnanosti
  • Ústava České republiky

Do budoucna se v návaznosti na odezvu a přání uživatelů mohou na Agentce objevit i další zákony.

O Agentce
Agentka pomáhá lidem najít práci. Na internetové stránce www.agentka.cz lze zdarma získat přehled o konkrétních možnostech uplatnění v místě svého bydliště. Zaměstnavatelé, kteří informují úřad práce o svých volných pracovních pozicích, mají nabídky uvedeny na Agentce automaticky. Ostatní mohou své nabídky zdarma zadávat přímo na stránkách Agentky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).