Hlavní navigace

Akcelerovat Internet se vyplatí

[Tisková zpráva]

Sdílet

Akcelerovat internet se vyplatí

Praha, 19. srpen 2004 – Průměrně 42 % všech dat přenášených při surfování či e‑mailové komunikaci ušetřili oproti běžnému provozu všichni uživatelé internetu, kteří si od konce června stáhli VOLNÝ internet akcelerátor. Program „zrychlující“ vytáčený internet uvedl na trh jako první poskytovatel připojení k internetu VOLNÝ a zpřístupnil jej zdarma všem uživatelům, kteří se připojují k internetu přes běžnou telefonní linku a modem.

VOLNÝ internet akcelerátor pracuje na principu úsporného přenosu dat. Díky úspornější komunikaci se výrazně krátí doba načítání webových stránek a obrázků, po vhodném nastavení se zrychluje také stahování a odesílání e-mailů. Uživatel si může určit vlastní pravidla pro zobrazování internetové reklamy nebo on-line sledovat statistiky úspor.

Tomáš Pavlů, manažer služeb VOLNÝ, komentuje výsledky po prvním měsíci provozu akcelerátoru: „Rozdíl v rychlosti načítání webových stránek s akcelerátorem a bez něj je patrný na první pohled. Například internetová stránka www.volny.cz se přes vytáčené připojení načetla bez akcelerátoru za 25 sekund, s akcelerátorem však za pouhých 7 sekund. To je bezesporu jedním z důvodů velkého zájmu o tento program. Akcelerátor si doposud stáhly a začaly používat řádově desetisíce uživatelů.“

Akcelerátor od VOLNÝ má řadu předností. Jeho ovládání i nápověda jsou psány v českém jazyce, proto se snadno používá a je srozumitelný pro každého. K dispozici je komukoliv a zcela zdarma. Zabere jen velmi málo místa na počítači (velikost souboru je pouze 950 kB, stahuje se jen necelé 3 minuty). Jednoduše jej nainstaluje a ovládá i začínající uživatel internetu. A navíc použití akcelerátoru a úspornější připojování přes VOLNÝ uživateli nebrání přistupovat ke své elektronické poště ve schránce jiného poskytovatele internetových služeb. To znamená, že se uživatel pomocí akcelerátoru připojuje úsporněji přes vytáčené připojení VOLNÝ a zároveň dále používá svoji původní e-mailovou schránku.

VOLNÝ internet akcelerátor je zdarma ke stažení na http://akcele­rator.volny.cz

Finanční a časovou úsporu akcelerátoru ilustruje případ průměrné rodiny Novákových.

Příklad: Rodina Novákova využívá vytáčené připojení (Dial Up) na internet. Internet využívá celá rodina.

Předpoklad: Polovinu doby připojení uživatel čte informace na www stránkách a negeneruje datový tok.

Václav (otec) Používá připojení jen k vyzvedávání e-mailové pošty a občasnému vyhledávání fotbalových výsledků na internetu. Internet pouští jednou týdně vždy o víkendu a výjímečně v týdnu.

Tomáš (syn) Pracuje jako programátor. Přestože má přístup na internet v práci, občas pracuje z domova. Využívá tedy internet ke stahování skriptů, vyhledávání na internetu, vedle toho také k přijímání a odesílání pošty či komunikaci přes ICQ.

Andrea (matka) Má malou cestovní kancelář a nemá možnost jiného připojení na internet. Internet potřebuje k práci ke komunikaci s partnery a klienty CK a k vyhledávání nových letovisek.

Novákovi mají zavedenou telefonní linku s běžným tarifem Home Standard, kterou se připojují k internetu vytáčením přes modem (dial-up). Sečteme-li dobu, kterou každý člen rodiny stáví měsíčně na internetu, dojdeme úhrnné době 28 hod a 40 min. V měsíčním vyúčtování zaplatí rodina na poplatcích za internet celkem 583,20 Kč.

Poté si stáhnou a nainstalují VOLNÝ internet akcelerátor ze stránky http://akcele­rator.volny.cz. Díky úspornému režimu akcelerátor jednotlivým členům zrychlí práci s internetem tím, že stejné informace z internetu získají za kratší dobu. S akcelerátorem rodina měsíčně prosurfuje pouze 20 hod a 49 min a zaplatí tak za internet 423,20 Kč.

Rodina Novákových ušetří při používání VOLNÝ internet akcelerátoru měsíčně 7 hodin a 51 min, což jim přinese měsíčně úsporu téměř 160 Kč.

VOLNÝ patří mezi 3 největší poskytovatele vytáčeného připojení k internetu u nás. VOLNÝ kromě bezpečného dial-up připojení poskytuje uživatelům internetu také vysokorychlostní internet VOLNÝ ADSL, freemailové služby (VOLNÝ mail a POST.CZ) a levné volání z pevné linky (VOLNÝ HLAS a VOLBA 1020). Značku a portál VOLNÝ provozuje alternativní telekomunikační operátor Czech On Line působící na českém trhu od roku 1995. Společnost vlastní největší rakouský telekomunikační operátor Telekom Austria.

Pro více informací kontaktujte prosím:

Stanislava Beyerová, PR & Tisková mluvčí, Czech On Line, a.s.
tel.: +420 246 000 237, fax: +420 246 000 113, mobil: +420 737 206 085
e-mail:stanisla­va.beyerova@col­.cz

O společnosti Czech On Line

Společnost Czech On Line, a.s. je předním alternativním poskytovatelem telekomunikačních služeb v České republice. Obchodní aktivity na tuzemském trhu zahájila v roce 1995. V červenci 2000 vstoupil do společnosti strategický partner Telekom Austria, který se stal stoprocentním vlastníkem společnosti a poskytl společnosti stabilní zázemí

Společnost Czech On Line poskytuje svým zákazníkům služby pod dvěma značkami: Czech On Line a VOLNÝ.

Czech On Line (B2B) nabízí hlasové, internetové a datové služby a služby s přidanou hodnotou pro střední a velké společnosti v České republice. Firemním zákazníkům poskytuje cenově výhodně kombinace služeb a speciální řešení dle jejich individuálních požadavků. Více informací o službách pro firmy na www.col.cz.

VOLNÝ představuje připojení k internetu, celou řadu dalších internetových a hlasových služeb určených pro domácí uživatele (B2C) – informační portál www.volny.cz, emailové služby, prostor pro umístění webových stránek a další. Více informací o službách pro domácnosti na http://sluzby­.volny.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).