Hlavní navigace

Aktuálně.cz má po roce pevné místo mezi seriózními médii a je v zisku

[Tisková zpráva] Praha, 1. listopadu 2006 - Internetovému deníku Aktuálně.cz se za rok podařilo splnit očekávání, se kterými vstupoval na trh. V průběhu prvních dvanácti měsíců fungování se významně zvyšovala jak návštěvnost, tak počet zaměstnanců deníku. Aktuálně.cz se dařilo i ekonomicky. Průběžná bilance za prvních dvanáct měsíců skončila kladně. „Čisté výnosy deníku byly vyšší než celkové náklady na spuštění a roční provoz redakce,“ říká ředitel Aktuálně.cz Jakub Unger.

Sdílet

„Spuštění Aktuálně.cz nám přineslo mnoho nových uživatelů a úspěšně doplnilo naše portfólio služeb. Kromě toho jsme také ukázali, že kvalitní online deník může být ziskový. Příjmy Aktuálně.cz pravidelně rostou. Tvoří významnou část z celkových tržeb společnosti, které v pololetí dosáhly výše 224 milióny korun, což představuje meziroční růst o 58 procent,“ říká Renata Biliková, výkonná ředitelka portálu Centrum.cz, pod který Aktuálně.cz patří.

Aktuálně.cz čte v průměru 130 tisíc lidí denně. Největší nárůst byl v počtu týdenních čtenářů. Ten se v průběhu roku 2006 zvýšil z 315 tisíc na současných zhruba půl miliónu uživatelů týdně. V posledních měsících navštívilo stránky Aktuálně.cz v průměru téměř 900 tisíc reálných uživatelů měsíčně. Samotná redakce deníku se od jeho založení rozrostla z původních 30 na 70 zaměstnanců. Z toho je zhruba 50 redaktorů a 20 jiných profesionálů.

Aktuálně si upevnilo pozici i u odborné veřejnosti. Počet citací v ostatních médiích se v současnosti pohybuje v řádu stovek týdně. Deník je přitom citovaný i v zahraničí, například agenturami Reuters, AFP nebo Bloomberg.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).