Hlavní navigace

Aktuálně.cz startuje dnešní půlnocí

[Tisková zpráva]

Sdílet

Aktuálně.cz startuje dnešní půlnocí

Přesně dnešní půlnocí odstartuje nový zpravodajský deník aktuálně.cz. Aktuálně.cz nabídne uživatelům nejrychlejší seriózní multimediální zpravodajství rozdělené do hlavních pěti rubrik a speciální sekci věnovanou komentářům. Celková investice do vybudování a zpuštění internetového deníku dosáhla 35 milionů korun. Portál Centrum.cz, který za celým projektem stojí, předpokládá návratnost své investice do jednoho roku. Aktuálně.cz má cíl, stát se nejnavštěvovanějším seriózním zpravodajským serverem v zemi!

V Praze 31. října 2005: Dnešní půlnocí odstartuje provoz nový internetový zpravodajský deník. Jeho hlavním cílem je nabídnout uživatelům nejrychlejší seriózní multimediální zpravodajství v zemi. „Téměř rok se připravujeme na dnešní den. Udělali jsme všechno proto, aby si aktuálně.cz získalo své uživatele. Věřím, že se stane nejnavštěvovanějším zpravodajským serverem v České republice. Díky více než půl milionu uživatelů portálu Centrum.cz denně, k tomu má ty nejlepší podmínky,“ říká k ambicióznímu cíli Aktuálně.cz CEO portálu Centrum.cz Ondřej Tomek.

Návratnost investice do jednoho roku
Celkové náklady na přípravu a spuštění aktuálně.cz dosáhly částky 35 milionů korun. Celý projekt financoval portál Centrum.cz z vlastních zdrojů. Návratnost investice plánuje už po jednom roce z příjmů z reklam. Ondřej Tomek k tomu vysvětluje: „Investice do reklamy na internetu rok od roku rostou minimálně o 30 procent. Např. v letošním roce plánujeme nárůst objemu inzerce na našich serverech až o šedesát procent. Rychlé tempo růstu předpokládáme i v dalších letech. Navíc jsme už teď financovali a spolupracovali na tvorbě zpravodajství s Lidovými novinami. Naši inzerenti jsou už tedy zvyklí umísťovat kampaně na zpravodajský server.“

Nejrychlejší internetové seriózní zpravodajství v zemi
Aktuálně.cz bude 24 hodin denně přinášet nejrychlejší internetové zpravodajství. Už přímo na home page www.aktualne.cz najdou uživatelé pohromadě přes pět desítek zpráv. To je vůbec nejvíc ze všech internetových zpravodajských serverů v zemi. Zpravodajství bude rozděleno do pěti hlavních rubrik – domácí, zahraniční, ekonomické, sportovní a kulturní. „Kromě toho zde čtenáři najdou také hlavní zprávu dne, rychlé krátké zprávy, vlastní exklusivní zpravodajství, investigativní kauzy, video zprávy nebo sloupek, který bude každý den v týdnu pro nás psát jiná zajímavá osobnost. Svůj názor na aktuální problémy zde bude vyjadřovat např. bývalá nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová, publicista Milan Fridrich, zpěvačka Aneta Langerová, nebo bývalý generální ředitel Českého Telecomu Gabriel Berdár. A chybět nebudou ani speciální magazíny,,“ doplňuje šéf celého projektu Roman Gallo. Navíc se připravují další rubriky a atraktivní novinky.

Aktuálně.cz bude přinášet nejrychlejší internetové zpravodajství díky vlastní redakcí, kterou bude tvořit téměř šest desítek lidí. Kromě vlastních zdrojů bude server využívat také nejširší servis agentury Reuters. Aktuálně.cz navíc uzavřelo smlouvu o partnerství s Českou televizí. Obě média si tak budou moc navzájem vyměňovat a uveřejňovat své zpravodajství.

Redakci tvoří uznávané novinářské osobnosti
Nově vybudovanou redakci povedou uznávané novinářské osobnosti, jako jsou Roman Gallo, Jakub Unger, Sabina Slonková, Simona Holecová, David Macháček nebo Pavel Tomášek.

Složení redakce aktuálně.cz je uvedeno v příloze tiskové zprávy.

aktuálně.cz
Olda Bajer
olda.bajer@net­centrum.cz
mobil: 737/213 503

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aktuálně.cz (www.aktualne.cz) je nový zpravodajský internetový deník. Čtenářům přináší komplexní multimediální nejrychlejší ověřené seriózní zpravodajství. Kromě textového a foto zpravodajství svým čtenářům nabízí také video a zvukové zpravodajství. Jako jediný zpravodajský internetový server v České republice má vlastní redakci, která pracuje exklusivně pro tento server. Redakci tvoří téměř šest desítek renomovaných a uznávaných novinářů jako jsou Roman Gallo, Jakub Unger nebo Sabina Slonková. aktuálně.cz patří do rodiny internetových serverů portálu Centrum.cz

Centrum.cz (www.centrum.cz) je dynamicky rostoucí internetový portál. Denně ho využívá více než půl milionů lidí, měsíčně už více než 2,2 milionu lidí. V roce 2005 spustil revoluční email nové generace, který si již získal 4 vítězství v testech freemailových služeb. E-mail @centrum.cz už využívá více než 1 milion lidí měsíčně.
Centrum.cz nabízí svým uživatelům vše, co mohou na internetu potřebovat. Od pokročilého vyhledávání, bezpečného a kvalitního e-mailu, největšího chatu v ČR, možnosti vytváření vlastních webových prezentací, až po velké množství aktuálních informací a služeb, jako jsou zpravodajství, finance, reality, auto, zábava, žena, slovníky atd.
Centrum.cz provozuje též slovenskou verzi portálu na adrese Centrum.sk. Majiteli portálu Centrum.cz jsou Ondřej Tomek a Oldřich Bajer a společnosti Intel Capital a Baring Communications Equity.

Příloha tiskové zprávy:

ZPRÁVY
120 zpráv každý všední den:
V každé z hlavních zpravodajských rubrik (domov, zahraničí, ekonomika, kultura, sport)se ve všední den zveřejní cca 25 delších zpráv. V celém deníku to tak bude cca 120 zpráv denně. (pozn: o víkendu bude tento počet součtem za So+Ne)

Kromě toho bude redakce Aktuálně.cz den co den přinášet v hlavním čase (6:00 – 24:00) nepřetržitý tok krátkých „flešových“ zpráv, které se budou zobrazovat ve speciální rubrice „Právě se děje“.

Každá z hlavních rubrik serveru bude mít dál své podrubriky:
Domov
 – Politika
 – Kauzy
 – Zdraví, škola, společnost
 – Města a regiony
 – Bezpečnost a doprava
 – Zajímavosti a věda
Zahraničí
 – Evropa
 – Amerika
 – Afrika
 – Blízký Východ
 – Asie a Pacifik
 – Věda a zajímavosti
Ekonomika
 – Česko a ekonomika
 – Svět a ekonomika
 – Domácí firmy
 – Světové firmy
 – Finance v EU
 – Nové technologie
Trhy
 – Strana aktuálních přehledů měn a hlavních indexů (pro podrobnější data a další služby odkazuje na specializovaným magazínem finance.centrum.cz, jehož redakce je součástí vydavatelské divize MediaCentrum)
Kultura
 – Hudba
 – Film a televize
 – Knihy
 – Divadla a výstavy
 – Celebrity
 – Zábavní průmysl
Sport
 – kompletní přehled sportovního dění připravuje Aktuálně.cz ve spolupráci se sportovním speciálem SportPlus.cz (jeho redakce je nově součástí vydavatelské divize MediaCentrum)

Hlavní lidé ve zpravodajském týmu:
 – Jakub Unger (šéfredaktor / šéfeditor)
 – Tomáš Netočný (zástupce šéfed.; vedoucí Domácí)
 – Pavel Tomášek (zástupce šéfed.; vedoucí Zahraničí)
 – David Macháček (zástupce šéfed.; politický redaktor)
 – Marek Odstrčilík (vedoucí editor Ekonomika)
 – Richard Klíčník (vedoucí editor Kultura)
 – Martin Kavka (vedoucí editor Sport)
 – Sabina Slonková (investigativní redaktorka)
 – Simona Holecová (hlavní reportérka)
 – Vendula Křížová (aktuality Domácí)
 – Adéla Čtvrtečková (aktuality Domácí)
 – Tomáš Fránek (justice; ekonomika a stát.regulace)
 – David Koubek (aktuality Zahraničí)
 – Radek Vičík (aktuality Sport)
 – Tomáš Daněk (vedoucí Grafiky)
 – Ondřej Besperát (fotoreportér)
 – Jiří Král (vedoucí Audio-Video)
 – Bohuslav Krček (vedoucí magazínů)

portrétní fotografie členů redakce jsou na CD, které je součástí tiskových materiálů

PUBLICISTIKA

Deník Aktuálně.cz bude v každém dnu přinášet původní publicistické texty v rubrice Názory.

Sloupek Co si myslí…
Známé osobnosti píší exkluzivně pro Aktuálně.cz (soupis autorů se po startu rozšíří o další známá jména):
 – bývalá nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová (úterý)
 – bývalý generální ředitel Českého Telecomu Gabriel Berdár (středa)
 – redaktor BBC v Londýně Ivan Kytka (čtvrtek)
 – zpěvačka Aneta Langerová (pátek)

 – O víkendu a v pondělí vystřídá rubriku Co si myslí… původní „politický“ Komiks, připravovaný dvojicí mladých autorů.

Blog
 – každý všední den internetový deníček Milana Fridricha (šéfeditor ČT24, předtím dlouholetý zpravodaj v Bruselu)

Redakční komentáře / Názory
Vedoucí redaktoři Aktuálně.cz a spolupracovníci redakce se vyjadřují k hlavním událostem dne / týdne.

Nejdůležitější z uplynulého týdne shrne vždy v sobotu Roman Gallo (spoluautor projektu Aktuálně.cz a ředitel divize MediaCentrum)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).