Hlavní navigace

Aktuálne.sk odstartovalo

[Tisková zpráva] Slavnostním křtem za účasti mnoha známých slovenských osobností včera večer odstartoval ostrý provoz internetový deník Aktuálne.sk. Jedná se o sesterský projekt českého zpravodajského portálu Aktuálně.cz, které si za deset měsíců na českém trhu získalo pozici respektovaného média.

Sdílet

Internetový deník Aktuálne.sk, stejně jako Aktuálně.cz, ode dneška přináší nonstop aktualizované seriózní informace všem uživatelům internetu. Začíná s týmem deseti stálých a patnácti externích redaktorů, kteří přicházejí z různých typů médií. V jejich čele stojí šéfredaktor Petec Celec, který dříve na stejné pozici pracoval v televizi TA3. Celková investice na vybudování a spuštění redakce přesáhla deset miliónů slovenských korun.

Aktuálne.sk nabízí obsah v pěti hlavních rubrikách a speciální sekci věnované komentářům a názorům. Jen na hlavní stránce bylo při spuštění více než pět desítek článků. Jako jeden z prvních exkluzivních materiálů dnes přinesl deník rozhovor se slovenským prezidentem Ivanem Gašparovičem.

Podle Martina Bugára, šéfa Centrum.sk, pod něž tamní Aktuálne spadá, je internet ideálním prostředkem pro rychlé, nezávislé a multimediální zpravodajství. „Na Slovensku je na internetu už více než čtvrtina obyvatel a jejich počet se bude stále zvyšovat. Věříme, že se náš online deník brzy stane důležitým zpravodajským médiem na Slovensku. Díky více než půlmiliónu měsíčních uživatelů portálu Centrum.sk k tomu máme ty nejlepší předpoklady,“ říká Martin Bugár.