Hlavní navigace

Aktuální novinka na ČT24: Burzovní zpravodajství

[Tisková zpráva] Studio burza se v programové nabídce zpravodajského kanálu ČT24 objeví poprvé v pátek 22. února v 09.30 hodin, kdy generální ředitel České televize Jiří Janeček netradičně úderem na zvon zahájí obchodování Burzy cenných papírů Praha a uvede tak symbolicky do vysílání nový formát zpravodajství České televize.

Sdílet

„Česká televize vysílá nejobšírnější televizní ekonomické zpravodajství v České republice a ekonomika bez burzy by byla jako dům bez střechy. Jsem velmi rád, že tento významný prvek obohatí zpravodajství televize veřejné služby,“ říká generální ředitel ČT Jiří Janeček.

Diváci zpravodajského programu ČT24 se setkají se vstupy z Burzy cenných papírů Praha (BCPP) pod názvem Studio burza několikrát denně – nejdříve těsně před zahájením obchodování a pak po jeho skončení. I v mezičase budou ekonomičtí redaktoři Petr Novotný, Lenka Dolanská a Ivana Šalamonová informovat z Burzovního paláce o nejdůležitějších pohybech v cenách akcií. Vedoucí vydání Studia burza budou Jaroslav Matyáš a Andrej Rády, redaktorkou je Zuzana Horáková.

Studio burza bude na ČT24 vysílat: v pátek 22. února v cca 09.25 hodin a pak v 16.45 hodin. Od pondělí 25. února v rámci Dobrého rána na ČT24 a ČT1 v 08.45 hodin (shrnutí pohybů akcií na americkém trhu a asijských trzích, výhled obchodování na BCPP), v rámci Zpráv na ČT24: 09.35 hodin (BCPP po otevření obchodů), v rámci Studia ČT24 v 16.45 hodin (domácí akcie po skončení denního obchodování na BCPP). V uvedených časech budou ceny akcií uváděny on screen prakticky v reálném čase.

Na zřízení burzovního studia České televize se výrazným způsobem podíleli BCPP Praha a nejvýznamnější obchodníci (především Patria Finance, Atlantic Finanční trhy a Komerční banka). Na projektu, který představuje jednu z priorit Redakce zpravodajství pro rok 2008, se začalo pracovat v létě 2007.

„Je to vlastně poslední kamínek do zpravodajské mozaiky programu ČT24,“ říká vedoucí projektu Michal Petrov, šéfredaktor Redakce zpravodajství ČT, „diváci v České republice budou mít poprvé možnost několikrát denně prakticky on-line sledovat pohyby akcií na pražské burze. Doufáme, že servis ocení nejen finanční odborníci, ale i drobní investoři. Jejich zájem bude pravděpodobně růst s tím, jak bude stoupat důležitost takových investic v souvislosti s důchodovým zabezpečením.“

Více informací: www.ct24.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).