Hlavní navigace

Aladin, ježek ušatý, hrdinou nového večerníčku Václava Chaloupka od 23. 2.

[Tisková zpráva] Nový večerníček Podivuhodná cesta ježka Aladina režiséra V. Chaloupka uvede Večerníček na obrazovky České televize v pondělí 23. února na ČT1 od 18.45 hodin.

Sdílet

Václav Chaloupek natočil pro Českou televizi nový třináctidílný večerníček Podivuhodná cesta ježka Aladina, další z jeho hraných dokumentů o zvířatech, které jsou tak oblíbené u malých i velkých diváků. Připomeňme alespoň ten poslední Madla a Ťap, příběh nalezeného rysího mláděte a loveckého psa.

Tentokrát si V. Chaloupek vybral ježky, kteří jsou jako většina režisérových hrdinů ohroženými zvířaty. Hlavním protagonistou není jen tak obyčejný ježek, jak ho známe. Je jím ježek ušatý a pochází až z Egypta. Český zoolog Aleš (RNDr. Aleš Toman) ho omylem přiveze domů a Aladin se tak ocitne v neznámé barevné krajině, docela jiné, než je písčitá poušť. Setkává se s domácími ježky, pro něj cizími zvířaty. Líbí se mu mezi nimi, ale ze všeho nejraději by našel cestu zpátky domů k pyramidám…

„Natáčet s ježky jsem chtěl už v době, kdy vznikali Méďové, to je před 9 lety. Chtěl jsem ukázat život zvířat, která sice všichni znají, ale vlastně o nich nic nevědí a jaká nebezpečí jim hrozí,“ říká V. Chaloupek, autor a režisér večerníčku, jehož diváky čekají zajímavé pohledy na živou přírodu a unikátní záběry ježků. Dovědí se také, že u nás žije ježek západní a východní. Poznají jeho přirozené nepřátele i skutečnost, že jeho největším nebezpečím je člověk se svými rychlými auty.

Podivuhodnou cestu ježka Aladina vypráví herečka Jana Paulová. Kromě úvodní a závěrečné znělky zazní v seriálu také několik písniček Jaroslava Samsona Lenka, autora hudby a režisérova dlouholetého spolupracovníka. RNDr. Aleš Toman je nejen protagonistou seriálu, ale i jeho odborným poradcem. Kamera Jiří Bálek a V. Chaloupek. Střih a zvuk Petr Maršík. Dramaturgie Marie Kšajtová. Večerníček vznikl v Centru tvorby pro děti a mládež.

Více informací: www.ceskatele­vize.cz/vecer­nicek