Hlavní navigace

Alain Delon na ČT1, jak ho možná neznáte

[Tisková zpráva] Ojedinělá setkání s velkou hereckou hvězdou v devíti skvělých filmových dílech nabídne Česká televize divákům od 6. září vždy v pondělí večer na ČT1.

Sdílet

Centrum převzatých pořadů ČT vybralo snímky Plyšový medvídek, Zločin, Ledová ňadra, Léčba šokem, Policajt, V plném slunci, Rudé slunce, Spálené stodoly, Návrat Casanovy. Vůbec poprvé se na televizních obrazovkách objeví Alain Delon ve filmu Plyšový medvídek jako uznávaný chirurg, který bere vše a neohlíží se za sebe. Poprvé v České televizi se Delon představí ve snímku Zločin v roli úspěšného obhájce. V dalších filmech září vedle tohoto charismatického herce další velké hvězdy stříbrného plátna, například Claude Brasseur a Mireille Darcová (Ledová ňadra), Annie Girardotová (Léčba šokem), Catherine Deneuveová (Policajt), Maurice Ronet a Marie Laforetová (V plném slunci), Charles Bronson a Toshiro Mifune (Rudé slunce), Simone Signoretová (Spálené stodoly) a další.

Pro většinu filmů byly dovezeny nové, remasterované kopie, na které byl nasazen buď dabing původní distribuční, nebo vyrobený v České televizi. Alaina Delona tak uslyšíme v několika českých verzích a diváci budou mít ojedinělou příležitost se rozhodnout, který hlas Delonovi nejlépe „sedí". Vedle osvědčených dabérů Pavla Soukupa a Pavla Trávníčka si připomeneme jedinečný hlas Eduarda Cupáka.

6. 9. ČT1 22:25 Plyšový medvídek (premiéra)
Vůbec poprvé na televizních obrazovkách se objeví Alain Delon jako uznávaný chirurg, který si bere vše a neohlíží se za sebe. Francouzsko-italský psychologický thriller natočený podle Georgese Simenona (1994). Dále hrají: V. Forteová, F. Interlenghi, J. du Pageová a další. Režie Jacques Deray.

13. 9. 22:40 Zločin (premiéra)
Poprvé v České televizi se Alain Delon představí v roli úspěšného obhájce, který mladíkovi, obviněnému z vraždy svých rodičů, vybojuje svobodu. Ale nikdo není tak úplně nevinný. Francouzský psychologický thriller (1993). Dále hrají: M. Blanc, S. Boustalová, M. Leroux a další. Režie Jacques Deray.

Ledová ňadra
Alain Delon a Claude Brasseur, oba milují jednu ženu, ale jen jeden zná její tajemství. Francouzský thriller (1974). Dále hrají: M. Darcová, A. Falcon a další. Scénář a režie Georges Lautner.

Léčba šokem
Krása a mládí – to něco stojí, zvlášť když je člověk starý. Annie Girardotová a Alain Delon v hlavních rolích francouzského thrilleru z prostředí omlazovací kliniky (1972). Dále hrají: M. Duchaussoy, R. Hirsch, J. Colletinová a další. Režie Alain Jessua.

Policajt
Catherine Deneuveová jako krásná gangsterská holka a Alain Delon jako ten, který stojí na druhé straně. Francouzský thriller (1972). Dále hrají: R. Crenna, R. Cucciolla, M. Conrad, A. Pousse, P. Crauchet a další. Scénář a režie: Jean-Pierre Melville.

V plném slunci
Alain Delon, Maurice Ronet a žár peněz, kterému nelze odolat. Francouzský thriller natočený podle románu Patricie Highsmithové (1959). Dále hrají: M. Laforetová, E. Popescoová, E. Crisa, F. Latimore a další. Režie René Clément.

Rudé slunce
Charles Bronson, Toshiro Mifune a Alain Delon v jednom vlaku uprostřed Divokého západu. Western natočený ve frantouzsko-italsko-španělské koprodukci (1971). Dále hrají: U. Andressová, Capucine, B. Barri a další. Režie Terence Young.

Spálené stodoly
Alain Delon a Simone Signoretová, on hájí zákon ona svou rodinu. Francouzsko-italské drama (1973). Dále hrají: P. Crauchet, C. Allégretová, B. Le Coq, Miou-Miou a další. Režie Jean Chapot.

Návrat Casanovy
Umění stárnout platí i pro největší svůdce. Alain Delon v titulní roli francouzského filmu (1992). Dále hrají: F. Luchini, Elsa, W. Stanzack, D. Boccardová a další. Režie: Edouard Niermans.

Více informací: www.ceskatele­vize.cz/program

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).