Hlavní navigace

Alcatel dodá moderní komunikační zařízení pro Olympijské hry v Aténách

[Tisková zpráva]

Sdílet

Alcatel dodá moderní komunikační zařízení pro Olympijské hry v Aténách

Paříž, 28. července 2004 – Společnost Alcatel (Paříž: CGEP.PA a NYSE: ALA) se stala významným dodavatelem moderního komunikačního zařízení pro síťovou infrastrukturu společnosti OTE, dosavadního monopolního řeckého operátora, která zajistí nezbytnou podporu pro Olympijské hry v roce 2004 v Aténách. Tato zakázka je v souladu s nedávným rozšířením sítě OTE za účelem zajištění úplné připravenosti pro nadcházející hry.

Úkolem společnosti OTE je zajistit vysokou kvalitu přenosu hlasu, dat a multimediálního obsahu místním a zahraničním uživatelům. Od 13. srpna, kdy budou Olympijské hry zahájeny, se Atény stanou epicentrem jedné z nejvýznamnějších světových akcí, a na dva týdny dojde k výraznému nárůstu komunikačního provozu v Aténách a přilehlých oblastech.

Novináři a televizní štáby z celého světa, kteří se sejdou v Aténách, budou vyžadovat nejmodernější komunikační technologii umožňující rychlý a efektivní přenos dat a multimediálního obsahu prostřednictvím různých typů sítí a různých koncových zařízení. Díky řešením dodávaným společností Alcatel má OTE dobrou šanci splnit tento úkol úspěšně.

Společnost Alcatel v tomto případě instalovala komplexní řadu moderních řešení, včetně pozemních a podmořských optických přenosových systémů, technologií širokopásmového přepínání pro multi-servisní datové síťové platformy, širokopásmového přístupu s řešením DSL, mikrovlnného rádia a systémů pobočkových ústředen na bázi internetového protokolu (IP-PBX). Společnost Alcatel rovněž poskytuje odborné a konzultační služby nezbytné pro tak složitý projekt.

„Společnost Alcatel nám poskytla komplexní řešení telekomunikačních produktů a služeb, od páteřní přenosové sítě až po síť přístupovou,“ prohlásil Mr. Malapanis, technický ředitel společnosti OTE. „Společnost OTE vnímá Alcatel jako dodavatele skutečně diverzifikovaného portfolia telekomunikačních produktů a řešení.“

„Tento olympijský projekt je zajímavou a cennou zkušeností pro všechny zúčastněné,“ uvedl Dany Bitton, ředitel společnosti Alcatel v Řecku. „Potvrzuje dlouhodobý vztah mezi společnostmi Alcatel a OTE a také vysokou míru důvěry, která se odvíjí od množství projektů, které jsme již v minulosti úspěšně dokončili.“

Mezi specifické produkty zahrnuté v řešení společnosti Alcatel pro olympijskou síť OTE patří Alcatel 1686 WM pro pozemní přenosové aplikace; Alcatel 1640 WM pro podmořské přenosové aplikace bez opakovačů; datové optické systémy SDH Optical Multi-Service Node nové generace; Alcatel 7300 ASAM (širokopásmový přístup DSL); Alcatel 7470 MSP (multi-servisní datové sítě); řada bezdrátových řešení s místní smyčkou Alcatel 7390 LMDS; Alcatel OmniPCX Enterprise pro komunikaci na bázi IP; řešení Alcatel 9400 UX/LX a Alcatel 9600 USY/LSY pro mikrovlnné radiové aplikace PDH a SDH.

O společnosti Alcatel

Společnost Alcatel poskytuje komunikační řešení umožňující provozovatelům, poskytovatelům služeb a podnikům po celém světě dodávat jejich zákazníkům či zaměstnancům hlasový, datový a multimediální obsah a služby. Alcatel si udržuje vedoucí pozici v oblasti pevných a mobilních širokopásmových sítí, aplikací a služeb a přináší tak svým zákazníkům přidanou hodnotu. Společnost dosáhla v roce 2003 objemu prodeje 12,5 miliardy EUR a působí ve více než 130 zemích světa.

O společnosti OTE

OTE je telekomunikační skupina zajišťující plný servis a působící jako akciová společnost podle řeckých zákonů. Jako dominantní poskytovatel veřejných telefonních služeb v Řecku nabízí OTE místní, meziměstské a mezinárodní hovory pro řecké a zahraniční firmy, spotřebitele a státní úřady. Kromě toho OTE svým zákazníkům nabízí řadu technologicky vyspělých služeb včetně mobilní telefonie, přístupu na internet, integrované digitální sítě, vysokorychlostního přenosu dat a také tradiční služby jako např. pronájem linek, námořní a satelitní komunikaci, dálnopis a telegraf, audiotex, telekarty a telefonní seznamy. Společnost OTE nabízí mobilní telefonní služby prostřednictvím své dceřinné společnosti COSMOTE, předního poskytovatele na trhu mobilní komunikace v Řecku. Společnost dále nabízí internetové služby, a to prostřednictvím další dceřinné společnosti OTEnet, která je předním řeckým poskytovatelem internetových služeb.

Kontakt: David Wodinský, Alcatel Czech, press@alcatel.cz, 281 080 111

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).