Hlavní navigace

Alcatel-Lucent postaví kompletní telekomunikační sít pro společnost ČEPS

[Tisková zpráva] Praha, 23. června 2010 – Alcatel-Lucent (Euronext Paris a NYSE: ALU) dnes oznámil, že bude dodávat své nejmodernější technologie na výstavbu telekomunikační sítě společnosti ČEPS ve spolupráci se společností COM PLUS CZ.

Sdílet

Nová síť bude pokrývat všechny objekty ČEPS a bude vybudována na kombinaci DWDM, TDM a IP technologie. Nová telekomunikační síť bude poskytovat přenosové, hlasové a datové služby pro dispečerské řízení, správu a řízení infrastruktury ČEPS, správu a řízení chodu společnosti a komunikaci s partnery.

Miroslav Vrba, člen představenstva a výkonný ředitel úseku Dispečerské řízení a ICT společnosti ČEPS k tomuto kroku dodává: “Hlavním kritériem volby technologie společnosti Alcatel-Lucent byla vysoká míra spolehlivosti a samozřejmě také reference potvrzující profesionalitu dodavatele služeb v oblasti telekomunikací a profesionálního řízení sítě.“

Součástí řešení je také přepojení všech stávajících elektronických komunikací do nové telekomunikační sítě, kterou doposud pro ČEPS zajišťovala třetí strana. Alcatel-Lucent dodá své řešení postavené na technologiích 1511 MAX, 1830PSS, 77×0SR, včetně nástrojů pro správu a dohled sítě.

Jan Šamal, obchodní ředitel pro státní správu a průmysl společnosti Alcatel-Lucent Czech uzavírá tuto významnou spolupráci slovy: „Jsme potěšeni, že se budeme podílet na tomto jedinečném telekomunikačním projektu, jehož cílem je tvorba nové spolehlivé komunikační infrastruktury pro potřeby společnosti ČEPS.

O společnosti Alcatel-Lucent
Společnost Alcatel-Lucent dodává poskytovatelům služeb, firemní klientele a státní správě na celém světě řešení, která umožňují koncovým uživatelům využívat hlasové, datové a obrazové komunikace. Alcatel-Lucent je lídr v oblasti pevných, mobilních a konvergentních širokopásmových sítí, IP technologií, aplikací a služeb a využívá bezkonkurenčních technických a vědeckých kapacit Bell Labs, jednoho z největších inovačních center v telekomunikačním průmyslu. S pobočkami ve 130 zemích světa je Alcatel-Lucent místním partnerem s celosvětovým dosahem. Společnost Alcatel-Lucent dosáhla v roce 2009 tržeb ve výši 15,157 miliardy EUR, operuje z Francie a její vedení sídlí v Paříži.

O společnosti ČEPS
Akciová společnost ČEPS působí na území České republiky jako výhradní provozovatel přenosové soustavy (elektrická vedení 400 kV a 220 kV) na základě licence na přenos elektřiny, udělené Energetickým regulačním úřadem podle Energetického zákona. Udržuje, obnovuje a rozvíjí 39 rozvoden s 67 transformátory převádějícími elektrickou energii z přenosové do distribuční soustavy a trasy vedení o délce 2968 km s napěťovou hladinou 400 kV a 1371 km s napěťovou hladinou 220 kV. Společnost ČEPS je začleněna do evropských struktur. V rámci elektrizační soustavy České republiky poskytuje ČEPS přenosové služby a služby spojené se zajištěním rovnováhy mezi výrobou a spotřebktrické energie v reálném čase (systémové služby). ČEPS dále zajišťuje přeshraniční přenosy pro export, import a tranzit elektrické energie. Společnost se také dlouhodobě aktivně podílí na formování liberalizovaného trhu s elektřinou v ČR i v Evropě. Více informací naleznete na www.ceps.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).