Hlavní navigace

Alcatel-Lucent představuje nové IP směrovače k rozšíření moderních mobilních, obchodních a rezidenčních služeb pro menší trhy

[Tisková zpráva] platforma umožňuje poskytovatelům telekomunikačních služeb výrazně snížit pořizovací náklady se zajištěním IP služeb na okraji svých sítí.

Sdílet

Praha, 28. června 2010 – společnost Alcatel-Lucent (Euronext Paris a NYSE: ALU) představila dva zbrusu nové IP/MPLS směrovače. Tyto nové produkty jsou navrženy tak, aby přinesly poskytovatelům telekomunikačních služeb alternativní řešení pro zajištění mobilních, rezidentních a podnikových služeb ve vzdálenějších lokalitách stejným způsobem, jak jsou dnes realizovány ve větších metropolitních oblastech. Nové IP/MPLS servisní směrovače rozšiřují stávající portfolio produktů společnosti Alcatel-Lucent a umožní zpřístupnit technologické výhody servisního směrování napříč celou komunikační sítí. Zároveň umožní realizaci poskytovaných služeb využívající IP technologií pro různé typy koncových uživatelů a to od státní správy, průmysl až po finanční instituce.

Alcatel-Lucent rozšiřuje svou stávající rodinu IP směrovačů 7750 Service Router (SR) o dva nové modely – 7750 SR-c12 a 7750 SR-c4. Oba produkty reprezentují víceúčelové IP/MPLS směrovače, které nabízí bohatou škálu funkčních vlastností diky níž se rodina 7750 stala jednou z nejvíce využívaných IP platforem v rámci transformace dnešních telekomunikačních operátorů. Tyto nové produkty jsou navrženy tak, aby primárně splňovaly požadavky menších poskytovatelů IP/MPLS služeb, ale zároveň vyhovovaly potřebám pro realizaci služeb určených pro kritické komunikační aplikace. Směrovače 7750 SR-c12 a 7750 SR-c4 jsou založeny na vlastní procesorové sadě FP2, jež byla vyvinuta společností Alcatel-Lucent pro realizaci servisního IP směrování, které poskytující propracované síťové zpracování a řízení provozu při rychlostech až 100 Gbit/s. Nové modely využívají jednotný operační systém SR.OS určený pro řadu servisních směrovačů společnosti Alcatel-Lucent za účelem bezproblémové spolupráce, trvalého poskytování služeb a jednoduší provozu.

„S těmito novinkami Alcatel-Lucent efektivně rozšiřuje stávající a ověřenou platformu s bohatými funkčními vlastnostmi a cílí tím na nové tržní příležitosti. Nabídku uvítají převážně společnosti, které potřebují kapacitu a schopnosti za příznivou cenu,“ říká Glen Hunt, hlavní analytik, Carrier Infrastructure společnosti Current Analysis. „Elegantní propojení se současným portfoliem – zejména integrace jednotného operačního systému používaných u vyšších modelů – je činí velmi atraktivní pro provozovatele, kteří se snaží vytvořit nové zisky prostřednictvím výkonově, tak i funkčně orientovanými službami ve vzdálených lokalitách s menším množstvím zákazníků. Nově uvedené produkty reprezentují logický vývoj tohoto úspěšného portfolia v oblasti IP/MPLS směrovačů.

Nejnovější modely 7750 SR-c12 a 7750 SR-c4 řady Alcatel-Lucent Service Router se staly klíčovými komponenty v rámci architektury Alcatel-Lucent pod názvem HLN – High Leverage Network ™ – jež reprezentuje novou generaci plně konvergentní, škálovatelné, IP víceúčelové infrastruktury, která umožňuje operátorům poskytovat síťový provoz spolehlivěji, efektivněji, s výrazně nižšími náklady a zároveň využít sítě ke generování nových příjmů prostřednictvím propracovaných řízených služeb a aplikací.

„Alcatel-Lucent systematicky pokračuje ve vytváření a upevňování svého IP portfolia pomocí inovací, jako je například nedávno představené 100GE rozhraní, které se zaměřilo na požadavky využívání širokopásmových sítí pro masové účely. Nyní však přicházíme s inovací na druhé straně spektra, která se zaměřuje na vysoce výkonnou, ale cenově optimalizovanou platformou, která je určena pro využití v menších přístupových lokalitách.“ řekl Basil Alwan, prezident IP aktivit společnosti Alcatel-Lucent. „Nejen, že nové servisní směrovače poskytují vynikající flexibilitu při poskytování plného rozsahu přenosových rychlostí Ethernetu a to od 10 Mbit/s až po 10 Gbit/s, ale také jsou vhodné pro projekty určené k rozšíření širokopásmového připojení, jež táhne hospodářský rozvoj ve všech regionech.“

Nové servisní směrovače Alcatel-Lucent poskytují datovou propustnost až 90 Gbit/s pros­třednictvím různých typů ethernet, SDH rozhraní až do rychlostí 10Gbit s podporou důkladně propracovaného řízení Quality of Service (QoS), s vysoce škálovatelným ovládáním a nativní hardwarovou podporou IPv6. Současně nabízejí osvědčené funkce pro vysokou dostupnost zahrnující bez výpadkové směrování (NSR), bez výpadkové poskytování služeb (NSS), Multi-Chassis-LAG, Multi-link PPP, zálohování pseudo-linek, podporu široké škály IP funkcí, TDM , L2 protokolů a různých typů Ethernet rozhraní. Oba nové produkty jsou plně řiditelné prostřednictvím unikátního dohledového systému Alcatel-Lucent 5620 Service Aware Manager (SAM), který poskytuje integrovanou správu sítě a služeb s cílem zajistit hladký provoz , administraci, zjednodušené řízení a sjednocení poskytovaných služeb.

Přes 280 poskytovatelů telekomunikačních služeb ve více jak 100 zemích po celém světě si vybralo IP/MPLS portfolio od společnosti Alcatel-Lucent jako klíčové pro jejich IP transformaci. Podle společnosti Ovum zaujímá Alcatel-Lucent na trhu IP/MPLS koncových prvků 2. pozici.

Podrobnější informace naleznete na internetových stránkách www.alcatel-lucent.cz.

O společnosti Alcatel-Lucent
Společnost Alcatel-Lucent dodává poskytovatelům služeb, firemní klientele a státní správě na celém světě řešení, která umožňují koncovým uživatelům využívat hlasové, datové a obrazové komunikace. Alcatel-Lucent je lídr v oblasti pevných, mobilních a konvergentních širokopásmových sítí, IP technologií, aplikací a služeb a využívá bezkonkurenčních technických a vědeckých kapacit Bell Labs, jednoho z největších inovačních telekomunikačním průmyslu. S pobočkami ve 130 zemích světa je Alcatel-Lucent místním partnerem s celosvětovým dosahem. Společnost Alcatel-Lucent dosáhla v roce 2009 tržeb ve výši 15,157 miliardy EUR, operuje z Francie a její vedení sídlí v Paříži.