Hlavní navigace

Alcatel-Lucent spustí pilotní projekt WiMAX v Severním moři

[Tisková zpráva] Praha, 18. ledna 2007 — Společnost Alcatel-Lucent byla vybrána Norským svazem ropného průmyslu (OLF) pro testovací provoz technologie Universal WiMAX v Severním moři. Základním cílem je ověřit technologii WiMAX pro komunikaci na otevřeném moři. Pilotní projekt bude spuštěn v průběhu prvního čtvrtletí roku 2007 a měl by trvat devět měsíců.

Sdílet

Svaz OLF chce zlepšit komunikaci mezi ropnými plošinami a pohybujícími se plavidly bez ohledu na povětrnostní podmínky a vybral si k tomu technologii WiMAX pro její dlouhý dosah a vysokou přenosovou kapacitu.

Pilotní projekt OLF je postaven na standardu Universal WiMAX IEEE 802.16e-2005 a Alcatel-Lucent k němu poskytne komplexní bezdrátové řešení 9100 WiMAX včetně základových stanic, příslušných kontrolerů (tzv. WAC) a dohledového a servisního centra. Vysoce výkonné základové stanice Alcatel-Lucent vybavené technologií Advanced Antenna System (AAS) pro tvarování elektronového svazku budou postaveny na jedné z plošin v ropném poli Valhalla norské BP. Přijímacími terminály budou vybaveny dvě lodě operující v oblasti.

“Očekáváme významný posun v datové komunikaci mezi plošinami a loděmi oproti dosavadním tradičním technologiím,” říká Oyvind Roth, hlavní poradce OLF. “WiMAX dovoluje vysokou rychlost a kvalitu datových přenosů, což nám umožní používat internetovou telefonii v blízkosti norského pobřeží i na volném moři. Věříme, že pilotní projekt společnosti Alcatel-Lucent jako lídra v technologii WiMAX bude úspěšný.”

“Pilotní projekt v Severním moři je úplně prvním v ropném a plynárenském průmyslu. Jsme hrdí na to, že můžeme OLF podpořit v takto zajímavém projektu, a věříme v obrovský potenciál technologie WiMAX,” dodává Lars Bilesen, ředitel společnosti Alcatel-Lucent pro severské a baltické země.

Řešení společnosti Alcatel-Lucent Universal WiMAX v sobě spojuje nejpokročilejší bezdrátovou technologii dostupnou na trhu. Kompaktní základové stanice pro WiMAX Alcatel-Lucent 9116 WiMAX se vyznačují jednoduchou instalací, rychlým spuštěním do provozu, pružnou konfiguraci a hladkým připojováním zařízení do sítě. AAS technologie začleněná do systému umožňuje vyšší propustnost, širší prostorový zásah a výrazně nižší kapitálové výdaje.

Alcatel-Lucent již svým zákazníkům zařízení standardu Universal WiMAX IEEE 802.16e-2005 nejenže dodává ale i celosvětově je účasten i mnoha testovacích nasazení této technologie.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).