Hlavní navigace

Alcatel-Lucent úspěšně pokračuje v transformaci sítě mobilního operátora T-Mobile Czech Republic

[Tisková zpráva] Paříž, 13. února 2007 — Společnost Alcatel-Lucent dnes oznámila úspěšné dokončení projektu univerzální přenosové sítě pro mobilního operátora T-Mobile Czech Republic. Tato zakázka je součástí plánu transformace IP sítě, jejímž cílem je přenášet veškerý provoz v síti operátora prostřednictvím jednotné optické infrastruktury a zajistit konektivitu pro tradiční i nové datové služby.

Sdílet

Řešení dodané společností Alcatel-Lucent podstatně rozšiřuje kapacitu sítě a umožňuje poskytovat téměř pěti milionům uživatelů sítě T-Mobile pestrou paletu širokopásmových mobilních služeb v oblasti zábavy a podnikání.

Česká republika je jedním z nejrozvinutějších trhů mobilních komunikací ve střední a východní Evropě s vysokou penetrací mobilních telefonů a s ní spojenými nároky na síťovou infrastrukturu. Řešení společnosti Alcatel-Lucent na bázi systému Optical Multi-Service Node (OSMN) a 1678 Metro Core Connect (MCC) tvoří soubor unikátních technologií, které umožňují spojit více komunikačních toků v rámci jedné konvergované platformy. To umožňuje společnosti T-Mobile Czech Republic snížit náklady na pronajímané přenosové linky a zároveň zvýšit ochranu proti výkyvům v provozu sítě. Výsledkem bude pružná a spolehlivá mobilní síť poskytující koncovým uživatelům ještě vyšší rychlost připojení, lepší obrazovou kvalitu a další možnosti, jako například služby mobilní televize.

“Prudké rozšiřování poptávky po širokopásmových službách a komplexnost sítí nás donutila optimalizovat přenosovou kapacitu a dát větší prostor službám a aplikacím založeným na IP protokolu. T-Mobile je v tomto směru v Evropě průkopníkem,” říká Ondrej Cibuľa, viceprezident T-Mobile Czech Republic pro plánování a inženýring. “O výběru společnosti Alcatel-Lucent jako dodavatele rozhodla vysoká kvalita jeho řešení a specializace na řízení end-to-end projektů. Obojí ověřila léta praktické spolupráce společností T-Mobile a Alcatel-Lucent.”

“Transformace sítí na IP platformu je klíčovým trendem v oblasti mobilních komunikací a my přinášíme špičkovou nabídku end-to-end řešení a nejlepší podporu našich partnerů,” dodává Romano Valusii, ředitel společnosti Alcatel-Lucent pro optické sítě. “Tato zakázka znovu potvrdila nezastupitelnou roli, kterou naše optická řešení hrají při transformaci sítí mobilních operátorů, zvláště pak v souvislosti s nebývalými výzvami v oblasti agregace provozu.”

Další spolupráce s T-Mobile Czech Republic je výrazem posilujícího mezinárodního partnerství společnosti Alcatel-Lucent s tímto globálním mobilním operátorem. Další společné projekty byly nedávno dokončeny či běží například v severní Americe, Rakousku a Nizozemí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).