Hlavní navigace

Alcatel-Lucent získal společnost OpenPlug a rozšiřuje tak svoji nabídku v oblasti vývojových aplikací

[Tisková zpráva] Praha, 21. října, 2010 – Alcatel-Lucent (Euronext Paris a NYSE: ALU) oznámil, že získal společnost OpenPlug, dodavatele mobilního softwaru a nástrojů pro vývoj aplikací. Alcatel-Lucent tímto krokem posiluje svoji pozici v oblasti poskytování vývojových nástrojů pro tvorbu koncových aplikací. Prostřednictvím této platformy aplikační vývojové týmy budou moci vytvořit pouze jednu aplikaci, která bude moci být následně použita v libovolném z hlavních pěti mobilních operačních systémů, jakými jsou iPhone, Android, Symbian, Windows Mobile a Linux. Společnost Alcatel-Lucent tím rozšíří funkcionality OpenPlug platformy pro poskytovatele služeb, podnikatele a vývojáře, kteří budou moci vytvářet a rozvíjet vlastní aplikace velmi rychle.

Sdílet

Michael Cote, analytik RedMonk, upozorňuje na současný trend na trhu. Ten je typický velkou poptávkou po mobilních aplikacích a současně roztříštěností nabídky, což zvyšuje náklady dodavatelů a výrobců. Možným řešením je právě nástroj využitelný pro všechny platformy, jakým je OpenPlug s vývojovým portfoliem Alcatel-Lucent.

Aplikace OpenPlug přemění jakékoli mobilním zařízení v sofistikovanější přístroj, jakým je smartphone. Přináší nové možnosti a větší užitek jak operátorům, tak koncovým zákazníkům.

„Poskytovat více aplikací pro různá zařízení pomáhá poskytovatelům, výrazně rozšířit nabídku a přinášet svým zákazníkům větší hodnotu,“ říká Laura Merling, vice president of global developer strategy Alcatel-Lucent. „Poskytovatelé většinou nabízí různé typy mobilních zařízení a díky softwaru OpenPlug se doba, která je potřebná k dodání produktů na trh, 5× zrychlí. A to právě kvůli snadnému přenosu aplikace do všech zařízení. Software nenabízí uplatnění pouze pro mobilní přístroje, ale může být rozšířen na podporu vývojových aplikací pro IPTV set top boxy, herní konzoly, dokonce i Ng Connected Car (Automobil vybavený palubním multimediálním systémem s LTE konektivitou).“

O společnosti Alcatel-Lucent
Společnost Alcatel-Lucent dodává poskytovatelům služeb, firemní klientele a státní správě na celém světě řešení, která umožňují koncovým uživatelům využívat hlasové, datové a obrazové komunikace. Alcatel-Lucent je lídr v oblasti pevných, mobilních a konvergentních širokopásmových sítí, IP technologií, aplikací a služeb a využívá bezkonkurenčních technických a vědeckých kapacit Bell Labs, jednoho z největších inovačních center v telekomunikačním průmyslu. S pobočkami ve 130 zemích světa je Alcatel-Lucent místním partnerem s celosvětovým dosahem. Společnost Alcatel-Lucent dosáhla v roce 2009 tržeb ve výši 15,157 miliardy EUR, operuje z Francie a její vedení sídlí v Paříži.

O společnosti OpenPlug
Společnost OpenPlug je poskytovatelem softwaru specializujícího se na mobilní telefony. Pod názvem ELIPS prodává řadu patentovaných technologií, které usnadňují vývoj mobilních telefonů, smartphonů a aplikací, na kterých běží.

Elips Studio nabízí první otevřené softwarové vývojové prostředí, které umožňuje nezávislým dodavatelům software (ISV – Independent software vendors) vytvářet a nasazovat v rekordně rychlém čase mobilní aplikace na iPhone, Android, Symbian, Windows Mobile, Linux a další patentované systémy. ELIPS Suite tvoří aplikace, které jsou navrženy pro potřeby milionů nejprodávanějších mobilních telefonů po celém světě. Produkty OpenPlug využívají špičky na poli mobilního průmyslu jakými jsou Sony Ericsson, Intel Corporation, Arima Communications, Foxconn, stejně jako tisíce vývojářů.

Společnost byla založena v roce 2002 a její sídlo je ve francouzském Sophia Antipolis. Více informací získáte na: www.openplug.com nebo Elips Studio Developer Zone: http://develo­per.openplug.com.