Hlavní navigace

Alex z Flashdance „roztančí“ na COOLu zločince

[Tisková zpráva] Prima COOL začne od pátku 10. 2. vysílat nový kriminální seriál Chicago: Zákon ulice. Jednu ze stěžejních rolí seriálu ztvárnila Jennifer Bealsová, která se nejen u nás proslavila hlavní rolí Alex Owensové ve filmu Flashdance z roku 1983. Seriál je zajímavý nejen obsazením hlavních rolí, ale také díky netradičním záběrům Chicaga. Jak těžké je očistit ulice slavného města od zločinu a korupce, uvidí diváci Prima COOL každý pátek od 21.20.

Sdílet

Seriál je zasazen do prostředí neokoukaného Chicaga a soustředí se na detektiva Jarka Wysockého, policejního veterána a místní legendu. Jeho bývalá parťačka Teresa Colvinová mu přidělí značnou pravomoc. Vypracovala se totiž na policejní superintendantku a velí 10 000 příslušníků policejního sboru. Když jí úředníci nepovolí vytvořit oficiální jednotku pro boj proti korupci a kriminalitě, dá s Jarkem dohromady neoficiální tým. Má silnou motivaci, je totiž dcerou muže, kterému právě úplatnost a úplatkářství zničily manželství a vzaly radost ze života. Zatímco diplomaticky prosazuje své plány na komplikované politické scéně, Jarek čistí ulice od zločinu a mstí se za vraždu bratra.

Na cestě za spravedlností a vyčištěním města, které oba milují, je nic nezastaví. Nebojí se postavit ani nemocnějším nepřátelům. Včetně radního Ronina Gibbonse, bývalého stavebního magnáta, který se stal politikem a přes dvě dekády vládl Chicagu železnou pěstí v sametové rukavici. K Jarkovu týmu se přidá mladý detektiv Caleb Evers, který se zoufale snaží osvědčit. Často se setkávají s Jarkovou neteří Vondou Wysockou, nováčkem u policie, jejíhož otce zabili ve službě, když byla malá. Jarek na ni dává pozor. Nelíbí se mu její parťák Isaac Joiner. Zbytečně riskuje a je příliš sebevědomý. Do všeho se přimíchá Liam Hennessey, irský kriminálník, který dokáže splynout s podsvětím. Příběh líčí dějově uzavřená série o 13 dílech.

Třináctidílný seriál, jehož původní název byl Ride-Along, se natáčel v autentických lokacích v Chicagu. Tvůrce Shawn Ryan chtěl vytvořit pořad, který by ukázal Chicago tak, aby měl divák pocit, že sedí přímo v policejním autě.

Herecké obsazení hlavních postav seriálu:
Drsného detektiva z oddělení vražd polského původu, který je u policie legendou, hraje Jason Clarke. Tento herec má za sebou slušnou kariéru v australských divadlech, televizi i filmu. Nevěnuje se jen herectví, ale také režii. Troufl si zrežírovat třeba muzikálovou verzi Mechanického pomeranče. Do povědomí amerického publika se zapsal rolí v oceňovaném seriálu Brotherhood. Objevil se ve filmech Rabbit Proof Fence, Rallye Smrti nebo Veřejní nepřátelé.

První chicagská policejní superintendantku Teresu Colvinovou ztvárnila v seriálu Jennifer Bealsová. I u nás poměrně známá americká herečka se narodila v Chicagu v roce 1963 a je smíšeného původu. Otec byl Afroameričan, matka pocházela z Irska. Proslavila se hlavní rolí Alex Owensové ve filmu Flashdance z roku 1983. Dokonce za ni dostala nominaci na Zlatý glóbus. Kvůli natáčení musela přerušit studia na univerzitě, ale dokončila je později. Jejím spolužákem byl David Duchovny. Hrála ve více než padesáti filmech, v televizi se mimo jiné objevila v jedné z hlavních rolí v seriálu L Word (Láska je Láska) a jako bývalá manželka Cala Lightmana v seriálu Anatomie lži. Ráda fotografuje a pod jménem Jennifer Dixon vydala knihu, která dokumentuje léta natáčení seriálu L Word. Jennifer je podruhé vdaná a má jedno dítě.