Hlavní navigace

Aliatel pomáhá firmám v nesnázích

[Tisková zpráva]

Sdílet

Aliatel pomáhá firmám v nesnázích

Zatímco nefunkčních zůstává stále ještě přes 40.000 telefonních linek v síti dominantního operátora, společnost Aliatel pomáhá tam, kde bez spojení zůstaly důležité instituce a firmy.

Zatímco nefunkčních zůstává stále ještě přes 40.000 telefonních linek v síti dominantního operátora, společnost Aliatel pomáhá tam, kde bez spojení zůstaly důležité instituce a firmy. Již v pátek 16.8. byla podepsána mimořádná smlouva s Územním střediskem záchranné služby v Českých Budějovicích na veřejné hlasové služby Business Call Direct. Přípojka byla zřízena do 48 hodin od podpisu smlouvy, protože Záchranné službě hrozilo přerušení telefonního spojení do pevných sítí.

Obdobně rychle byly zprovozněny i služby pro pobočku České spořitelny v pražském Karlíně a hlasové a internetové služby pro Lidové noviny sídlící v téže lokalitě.

Aliatel, sídlící v nejpostiženější pražské čtvrti – Karlíně, od 12.8.2002 řídí provoz z lokality Nagano v Praze 3. Síť byla a je po celou dobu nepřetržitě dohledována a všechny služby jsou funkční, vyjma těch, kdy zákazník sídlí v místě, kde byla zastavena dodávka energie, event. je poškozeno jeho koncové zařízení.

„Jsem opravdu hrdý na to, že v této obtížné době dokážeme rychle zprovoznit služby tam, kde jsou opravdu potřeba a v místech, kde to jiný operátor nedokáže,“ říká generální ředitel společnosti Aliatel Jiří Hubka a doplňuje: „I tak dokazujeme, že garance kvality v případě Aliatelu není planou frází.“

Zákazníci z řad společností, které se ocitly bez telefonního spojení (a nejen ti), se mohou se svými požadavky obracet na Kontaktní centrum společnosti Aliatel: 0800 990990, 0800 900800, 0800 900 808, mail@aliatel.cz, kde jim vysvětlí podmínky, za kterých může být služba zřízena.

Společnost Aliatel nabízí podnikům, které byly postiženy povodněmi, umístění serverů v moderním datovém centru Nagano v blízkosti Nákladového nádraží Žižkov, a to bezplatně až do konce měsíce září.

Podnikům, které se rozhodnou umístit své servery v datacentru natrvalo, nabízí Aliatel slevu formou nulových instalačních poplatků a do konce roku 2002 také nulových poplatků za nadlimitní provoz.

„V řadě firem a organizací došlo v důsledku povodní k odpojení serverů, takže zkolabovaly jejich datové a internetové služby. Firmám, kterým například takto přestaly fungovat webové stránky, nabízíme okamžitou pomoc s jejich zprovozněním a umístěním jejich serverů do bezpečných prostor s kvalitní konektivitou,“ říká tisková mluvčí společnosti Martina Kemrová a dodává: „Chceme tak přispět k co nejrychlejší obnově provozu těch firem, které byly povodněmi postiženi.“

Aliatel nabízí umístění serverů v zabezpečených prostorách datového centra s konektivitou do páteřní sítě 2×100 Mbit/sec s 99,99% garancí na dostupnost a 66% na propustnost. Datové centrum je vybaveno klimatizací zajišťující optimální podmínky pro provoz serverů. Fyzická bezpečnost centra je zabezpečena magnetickými kartami, čidly, kamerovým a protipožárním systémem. V případě výpadku elektrické energie jsou k dispozici náhradní zdroje napájení celého centra.

O firmě:

ALIATEL a.s. poskytuje v garantované kvalitě výběr spolehlivých datových, telefonních a internetových služeb. Aliatel je prvním provozovatelem pevné sítě na telekomunikačním trhu v ČR, jehož služby byly certifikovány ISO 9001, a zároveň jediným operátorem, který od července 2002 nabízí telefonní služby v rámci volby operátora.
Akcionářská struktura Aliatelu je ze 60 % tvořena rozvodnými energetickými akciovými společnostmi (Severomoravská energetika, a. s., Jihomoravská energetika, a. s., Jihočeská energetika, a. s., a Západočeská energetika, a. s., mají po 10,33 %, Pražská energetika, a. s., a Severočeská energetika, a. s., po 9,33 %). Zbývajících 40 % akcií je v držení německé RWE Com GmbH & Co. oHG.

Více informací naleznete na webových stránkách www.aliatel.cz

Pro další tiskové informace prosím kontaktujte:

Petra Kopecká, Aliatel a. s., Sokolovská 86, 186 00 Praha 8
Tel.: 02 - 25 25 31 52, Fax: 02 - 25 25 31 02, Mobil: 0777 77 00 22
Ondřej Hampl, Mmd Public Relations Czech Republic, Nitranská 6, 101 00 Praha 10
Tel.: 02 - 24 25 15 55, Fax: 02 - 24 25 43 64, web: www.mmdcee.com