Hlavní navigace

Aliatel rozšířil dodávku služeb pro společnost MAFRA

[Tisková zpráva]

Sdílet

Aliatel rozšířil dodávku služeb pro společnost MAFRA

Mezi klienty využívající služeb společnosti Aliatel patří už delší dobu společnost MAFRA, a. s., mj. vydavatel nejčtenějšího českého deníku MF DNES. Společnost třetím rokem používá datové služby Frame Relay a ATM.

V těchto dnech byla podepsána smlouva na dodávku pevných telefonních služeb Business Call Direct pro všechny pobočky MAFRA ve 14 městech České republiky. Další dodávanou službou je Profit Call 800, tedy služba bezplatného volání. Společnost MAFRA, a. s., ji používá pro komunikaci mezi redaktory a Informační platformou.

Aliatel nahradil v poskytování telefonních služeb společnosti MAFRA dominantního operátora.

„Aliatel jsme zvolili kromě poskytování datových služeb také jako operátora pro zabezpečení pevných hlasových služeb, důvodů k tomuto kroku bylo několik. Společnost Aliatel známe delší dobu, jsme spokojeni s kvalitou dodávaných služeb a pokrytím našich – mnohdy nestandardních – požadavků. Když byla v našem výběrovém řízení vyhodnocena nabídka Aliatelu na hlasové služby jako nejlepší, bylo rozhodnutí poměrně jednoduché,“ říká Jaroslav Červený, ředitel IT MAFRA.

„Našim klientům nenabízíme telekomunikační ´fastfood´, ale dlouhodobou spolupráci. Jsme zaměřeni na telekomunikační služby s přidanou hodnotou, jejíž nedílnou součástí je péče o stávající klienty a okamžitá reakce na jakékoli změny jejich potřeb v průběhu naší spolupráce,“ říká Jiří Hubka, generální ředitel Aliatelu, a dodává: „Velmi si vážíme náročných klientů, jako je společnost MAFRA, kteří dokáží ocenit naše zaměření na kvalitu služeb a schopnost rozvíjet telekomunikační služby v souladu s rozvojem společnosti zákazníka.“

Společnost MAFRA, a. s., je vydavatelem deníku Mladá fronta DNES, provozovatelem největšího českého zpravodajského internetového portálu iDNES a televizní agentury TVD.

Majoritním vlastníkem MAFRA, a. s., je od roku 1994 německý holding Rheinisch – Bergische Druckerei und Verlagsgesellschaf­t GmbH.

ALIATEL a. s. poskytuje v garantované kvalitě výběr spolehlivých datových, telefonních a internetových služeb. Aliatel je prvním provozovatelem pevné sítě na telekomunikačním trhu v ČR, jehož služby byly certifikovány ISO 9001, a zároveň prvním operátorem, který od července 2002 nabízí telefonní služby v rámci volby operátora. Akcionářská struktura Aliatelu je ze 60 % tvořena rozvodnými energetickými akciovými společnostmi (Severomoravská energetika, a. s., Jihomoravská energetika, a. s., Jihočeská energetika, a. s., a Západočeská energetika, a. s., mají po 10,33 %, Pražská energetika, a. s., a Severočeská energetika, a. s., po 9,33 %). Zbývajících 40 % akcií je v držení německé RWE Com GmbH & Co. oHG.