Hlavní navigace

Allegro rozšiřuje své portfolio

[Tisková zpráva] Budapest, 4. srpna 2009. - V posledních dnech získala jihoafrická společnost Naspers většinový podíl ve společnosti Arukereso.hu, která je provozovatelem populárního nákupního průvodce Seznamzbozi.cz

Sdílet

Podle dohody se internetový nákupní průvodce stane členem středo-evropské skupiny společnosti Naspers, jejíž součástí je největší online aukční platforma Aukro.cz nebo nákupní rádce Heureka.cz. Seznamzbozi.cz bude nadále fungovat bez změny názvu a změn charakteru stránky.

Společnost Árukereső.hu byla založena v roce 2004. Za uplynulých 5 let získal nákupní průvodce v Maďarsku vedoucí postavení na trhu. Společnost provozuje své služby i v několika dalších zemích: v České republice, v Rumunsku, Bulharsku, Turecku a Portugalsku, kde provozuje online servisy.

Měsíčně navštíví stránky v šesti zemích 3,5 milionu uživatelů, obrat v roce 2008 dosáhl 140 milionů forintů. Seznamzbozi.cz – s pomocí on-line obchodních partnerů – umožňuje návštěvníkům najít zboží za nejlepší ceny z bohaté nabídky internetových obchodů. K tomu je potřebná registrace obchodů na stránce Seznamzbozi.cz. Uživatelé si také mohou navzájem pomáhat a sdílet zkušenosti spojené s nákupem.

Společnost Allegro, která v internetovém nakupování vidí potenciál pro svůj další růst, získala 75% vlastnický podíl v regionální společnosti Árukereső.hu. V portfoliu skupiny, se sídlem v Polsku, je v současné době již více regionálních srovnávačů cen a aukčních servisů. V České republice je to například aukční platforma Aukro.cz, která funguje již šestým rokem a od počátků své existence pod křídly polského Allegra. Komunitu Aukro.cz tvoří v současnosti více než 1,3 milionu registrovaných uživatelů a součástí této aukční platformy je od loňského roku zmíněný nákupní rádce Heureka.cz.

Zkušenosti a mezinárodní kapitál společnosti Allegro zaručí podmínky pro další rozvoj Árukereső.hu a tím i průvodci Seznamzbozi.cz.

V současné době probíhají mezi společnostmi jednání o implementaci projektů, které v sousedních krajinách již prokázali vynikající výsledky řekl Leskó Norbert, ředitel společnosti árukereső.hu, který dodal, že k změně názvu ani charakteru stránky nedojde.