Hlavní navigace

Společnost ALWIL Software mění jméno na AVAST Software

[Tisková zpráva] Slyšeli jste někdy o firmě jménem Rocket Chemical Company nebo Software Development Laboratories? Pravděpodobně ne. Obě tyto společnosti změnily svá jména podle svých mnohem známějších produktů. Dnes se jmenují WD-40 a Oracle Software.

Sdílet

I společnost ALWIL Software, tvůrce programu avast! antivirus, který má dnes přes sto milionů uživatelů, dospěla do této fáze. Společnost je k 1. červnu přejmenována na AVAST Software.

„V průzkumu mezi našimi uživateli jsme zjistili, že pouze malá část z nich zná jméno naší společnosti, přestože stejní uživatelé dobře znají jméno produktu avast!“, uvedl generální ředitel Vince Steckler. „Šedesát osm procent nových uživatelů avast! přichází na doporučení přátel. Znají tedy jméno programu, a tak jim přejmenování firmy usnadní její identifikaci.”

Společnost ALWIL Software začala používat jméno avast již od roku 1989, krátce po té, co spolu začali pracovat zakladatelé Pavel Baudiš a Eduard Kučera . „Avast byla zkratka jednoho programu, na kterém jsme zrovna pracovali: Anti-virus – Advanced Set“, vysvětluje Pavel Baudiš.

Program avast! poprvé přišel na trh v roce 1989 a jednalo se tehdy pouze o československý trh. Nyní, o několik generací produktu později, má avast! 5.0 přes 100 milionů uživatelů téměř ve všech zemích světa.

Slovo avast pochází z námořnického žargonu, a to nejspíše z Holandského houd vast. „Toto slovo je dobré jméno pro antivirus, protože to znamená stop, má zajímavou historii a teď má i budoucnost jako součást jména AVAST Software“, dodává Pavel Baudiš.

O společnosti AVAST Software
AVAST Software prostřednictvím svého produktu avast! antivirus chrání přes 100 milionů uživatelů ve 240 zemích. avast! Free Antivirus je bezplatný, plně vybavený bezpečnostní program, který se vyrovná, a často i předčí, konkurenční placené programy. Technologie CommunityIQ v kombinaci s vícevrstvou ochranou poskytuje vynikající úroveň zabezpečení, která byla oceněna respektovanými autoritami VB100, ICSA Labs, West Coast Labs a AV-Comparatives. Nabídka avast! ve verzi 5.0 obsahuje bezplatný avast! Free Antivirus, nastavitelný a dobře kombinovatelný avast! Pro Antivirus a prémiový avast! Internet Security, který obsahuje Tichý Firewall a Antispam. avast! je nabízen v téměř 30 jazykových verzích. Více informací naleznete na webových stránkách www.avast.cz