Hlavní navigace

AMD má za cíl nabídnout „dokonalé grafické karty“ pro hráče – představuje novou řadu karet AMD Radeon™ HD 6800

[Tisková zpráva] Grafické karty nové generace dosahují nevídaných úrovní výkonnosti pro hry, mají v dané třídě nejnižší spotřebu a nesrovnatelnou funkční výbavu a jejich cena začíná na 179 USD

Sdílet

SUNNYVALE, Kalifornie — 22. října 2010 — Společnost AMD (NYSE: AMD) dnes představila novou generaci herních grafických karet pro PC s označením AMD Radeon™ HD 6800, které jsou navrženy s cílem stát se „dokonalými grafickými kartami“ pro hráče, jimž nabídnou nesrovnatelný výkon herní grafiky za doporučenou cenu v internetových obchodech od 179 USD.2 Nové grafické karty AMD Radeon™ HD 6800 dosahují ve hrách o více než 30 procent vyššího výkonu než konkurenční produkty, využívají druhou generaci architektury společnosti AMD podporující Microsoft DirectX® 11, v dané třídě mají nejlepší energetickou účinnost a bezkonkurenční funkční výbavu, včetně technologie pro zobrazování na více monitorech AMD Eyefinity. Karty AMD Radeon™ HD 6800 jsou již nyní k dostání prostřednictvím internetových prodejců na celém světě.

„Společnost AMD má v oblasti grafiky využívající rozhraní DirectX® 11 s náskokem jednoznačně největší podíl na trhu,“ řekl Matt Skynner, viceprezident a generální ředitel divize GPU společnosti AMD. „K vývoji jsme přistupovali s cílem udržet co nejpřijatelnější cenu, zachovali jsme strategii využívání otevřených oborových standardů a naší snahou bylo nabídnout hráčům co nejlepší zážitek. Dnes je naše kontinuální zaměření na hráče vyjádřeno uvedením karet, které jsou podle našeho názoru v současné době vůbec nejlepšími grafickými kartami – řadou AMD Radeon™ HD 6800. Špičkový herní výkon, bezkonkurenční funkční výbava, včetně ohromující podpory rozhraní DirectX® 11, technologie pro zobrazování na více monitorech AMD Eyefinity, technologie AMD Accelerated Parallel Processing – dostatek důvodů proč karty řady AMD Radeon™ HD 6800 budou chtít do svých počítačů všichni hráči.“

Nejvyšší výkon s využitím rozhraní DirectX® 11 a grafika přizpůsobená vnímání zrakem (Eye-Definition Graphics)

  • Bezkonkurenční výkon pro špičkové výsledky: U řady karet AMD Radeon™ HD 6800 je záměrem společnosti AMD znovu nabídnout neuvěřitelný poměr ceny a výkonu, jako u dřívějších produktů nabízejících vysokou hodnotu za přijatelnou cenu – grafických karet řady ATI Radeon™ HD 4800. AMD naplno využívá své zkušenosti s rozhraním DirectX® 11 a grafické karty řady AMD Radeon™ HD 6800 tak obsahují nově vytvořený chip druhé generace pro podporu DirectX® 11, který dosahuje o více než 30 procent vyššího výkonu ve hrách oproti srovnatelným konkurenčním modelům grafických karet v dané třídě a ještě rychlejší teselaci, díky níž je zážitek ze hry ještě realističtější. 1,3 Architektura grafických karet AMD Radeon™ HD 6800 a pokroky v technologii řízení spotřeby umožňují dosáhnout nejnižší spotřeby energie s ohledem na podávaný výkon v dané třídě.
  • Nové a vylepšené funkce pro vyšší kvalitu obrazu: Pro grafické karty AMD Radeon™ 6800 je charakteristická vylepšená kvalita obrazu dosahovaná naprosto novou technologií morfologického vyhlazování hran (anti-aliasing), která je kompatibilní s rozhraními DirectX® 9, DirectX® 10 i DirectX® 11, a vylepšenou anizotropní filtrací.
  • Vytvořeno pro hry využívající DirectX® 11 – a mnohem více: Rozhraní DirectX®11 se rychle stalo novým standardem pro PC hry. Grafické karty AMD Radeon™ si jako platformu pro vývoj her využívajících DirectX® 11 volí většina vývojářů her a společnost AMD v současné době úzce spolupracuje s těmito vývojáři i mnoha dalšími. Kromě her pro DirectX® 11 proto grafické karty AMD Radeon™ HD 6800 poskytují výjimečný herní výkon i na platformách DirectX® 9, DirectX® 10, DirectX® 10.1 a OpenGL, a to jak samostatně, tak při využití více karet současně v konfiguraci AMD CrossFireX™.

Váš zážitek může být mnohem větší díky technologii AMD Eyefinity Technology a špičkovým technologiím vykreslování o­brazu

  • Stabilní vedoucí postavení v oboru zobrazování na více monitorech: Grafické karty AMD Radeon™ HD 6800 jsou v daném oboru první, které nabízejí podporu jak pro rozhraní DisplayPort 1.2, tak i pro HDMI 1.4a, a poskytují tak uživatelům PC rozšířené možnosti při využívání více monitorů současně, jejich výběru a rovněž i nové audio funkce, které rozhraní DisplayPort přináší.
  • Jednoduché, všestranné a cenově dostupné zobrazování na více monitorech současně díky technologii AMD Eyefinity: Technologie AMD Eyefinity je i nadále cenově nejvýhodnějším řešením pro souběžné zobrazování na více monitorech a nabízí neuvěřitelné možnosti výběru kompatibilních monitorů a konfigurací5. Již více než 45 herních titulů je „prověřeno pro AMD Eyefinity“ (AMD Eyefinity-validated ) nebo „připraveno pro využití AMD Eyefinity“ (AMD Eyefinity-ready) – a stovky dalších her jsou s technologií Eyefinity kompatibilní (AMD Eyefinity-compatible). Kromě toho je možné, že neustálé pokroky na vylepšování grafických ovladačů AMD Catalyst™ pomohou otevřít možnosti pro nové funkce a všestrannost využití technologie AMD Eyefinity a možných konfigurací.
  • Technologie AMD HD3D přináší ještě větší výběr v oblasti 3D zábavy: S uvedením grafických karet AMD Radeon™ HD 6800 společnost AMD poprvé představuje technologii AMD HD3D, která je výsledkem naší iniciativy otevírat 3D pro stereo 3D hry a filmy. Technologie AMD HD3D podporuje přes 400 titulů prostřednictvím partnerů společnosti AMD a její otevřený přístup ke 3D ekosystému zpřístupňuje nejširší výběr 3D řešení, která – s ohledem na výkon – jsou navíc k dispozici za nejvýhodnější ceny.

Rychleji než mrknutí okem – díky technologii AMD Accelerated Parallel Processing

  • Díky technologii urychleného paralelního zpracování AMD Accelerated Parallel Processing (APP) stihnete více a rychleji: Vychutnejte si nové možnosti, funkce a vylepšený výkon u nejkvalitnějších multimédií, zábavy i pracovních aplikací díky technologii AMD APP.
  • Funkce pro vyšší kvalitu obrazu: Grafické karty AMD Radeon™ HD 6800 obsahují Unified Video Decoder 3 (UVD), akcelerátor přehrávání videa vyvinutý společností AMD, jenž uživatelům umožňuje dosáhnout nejvyšší možné kvality z filmů na Blu-ray™ 3D discích, v dalších HD video formátech a u videí na Internetu – vylepšení kvality obrazu se týkají vyspělého post-processingu a scalingu, dynamického rozšíření kontrastu, korekcí barev mnoha dalších úprav.
  • Široká podpora oborových standardů: Grafické karty AMD Radeon™ HD 6800 plně podporují rozhraní DirectCompute a OpenCL™, což zaručuje podporu široké řady aplikací.

Podpora partnerů
Grafické karty AMD Radeon™ HD 6800 podporuje dvanáct společností, které je používají jako AIB (add-in-board): ASUS, Club 3D, Diamond Multimedia, Force3D, GIGABYTE, HIS (Hightech Information Systems), MSI, PowerColor, SAPPHIRE Technology, VisionTek a XFX.

O společnosti AMD
Advanced Micro Devices (NYSE: AMD) je inovativní společnost v oblasti technologií zaměřená na spolupráci se zákazníky a technologickými partnery s cílem podnítit vznik nové generace výpočetních a grafických řešení pro práci, domov a zábavu. Více informací získáte zde: http://www.amd.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).