Hlavní navigace

Novou americkou formulovou sérii odvysílá Galaxie Sport

[Tisková zpráva] Praha 25. března 2008 – Jen pár týdnů před startem sezóny americké formulové série došlo k dohodě mezi šéfy IndyCar a ChampCar o ukončení působení ChampCar a přesunu téměř všech týmů její série do IndyCar. Po třinácti letech tak skončil nesmyslný konkurenční boj prakticky identických soutěží IndyCar a ChampCar, které vznikly rozdělením velmi populární série CART, a poprvé od roku 1995 se pojede opět jediná americká formulová série!

Sdílet

Galaxie Sport u toho pochopitelně nebude chybět a všechny závody IndyCar série 2008 odvysílá. Díky zmíněnému spojení bude kalendář letošní série bohatší o tři soutěže ChampCar, což znamená, že diváci uvidí celkem 19 závodů. Rozroste se rovněž startovní pole, minimálně na 26 vozů. Soupeřit vedle sebe budou ikony amerického motorsportu, jako jsou Target Chip Ganassi Racing, Newman/Haas/Lanigan Racing, Penske Racing, Andretii Green Racing a další.

Pořádná dávka kvalitního závodění je tak zaručena, včetně dalšího ročníku jednoho z nejslavnějších závodů světa 500 mil Indianapolis.

Sezóna zahájí závodem pod umělým osvětlením na Homestad-Miami Speedway 29. března 2008 a ačkoli budou chybět jména bývalých šampionů Sama Hornishe Jr. či Daria Franchittiho, kteří odešli závodit do NASCAR, diváci se naopak mohou těšit na sympaťáky Helia Castronevese, Tonyho Kanaana, horkokrevné nadšence Tomase Schecktera či Marca Andrettiho, krasavici Danicu Patrick nebo hvězdy ChampCar, ať už to budou Justin Wilson, Mario Dominguez a možná i Paul Tracy.