Hlavní navigace

Analog v územní oblasti Plzeň končí

[Tisková zpráva] Už zítra, 30. září, bude ukončeno zemské analogové TV vysílání v územní oblasti Plzeň, která zahrnuje Karlovarský kraj a část Plzeňského, Ústeckého a Středočeského kraje. „Podle všech realizovaných průzkumů jsou obyvatelé dotčené oblasti na přechod na digitální vysílání připraveni dobře. Ti, co to ještě nestihli, se mohou poradit na bezplatné infolince 800 90 60 30 nebo webových stránkách www.digitalne.tv,“ dodává národní koordinátor digitalizace vysílání Zdeněk Duspiva. Přechod na digitální vysílání bude nyní pokračovat dalšími oblastmi, celá republika přejde na digitální televizní vysílání nejpozději v létě roku 2012.

Sdílet

Od 1. října nebudou ti, kteří přijímají televizní signál terestricky (tzn. přes anténu) a nevyřešili přechod na digitální televizní vysílání, moci sledovat televizní vysílání. Ukončení analogového televizního vysílání se nijak nedotkne těch, kteří přijímají signál přes satelit, kabel nebo internet. „Podle všech dostupných průzkumů se obyvatelé územní oblasti Plzeň na ukončení analogu připravili dobře. Věříme proto, že přechod proběhne v klidu, stejně jako na konci dubna v Praze, kde bylo ukončeno analogové vysílání z vysílače Praha – Žižkov,“ je přesvědčen Zdeněk Duspiva.

Informační kampaň, která probíhá od konce loňského roku, bude se zaměřením na územní oblast Plzeň pokračovat i po 30. září. „Chceme přechod maximálně usnadnit i těm, kteří jej odkládali na poslední chvíli,“ vysvětlil Duspiva. Po ukončení analogového TV vysílání bude pro „analogové diváky“ na obrazovce na programech ČT umístěno informační sdělení, proč nemohou dále sledovat televizi a jak přechod na digitální TV vyřešit. K dispozici jim samozřejmě i nadále budou webové stránky www.digitalne.tv a bezplatná infolinka 800 90 60 30, jejíž provoz bude posílen a rozšířen i na víkendy a svátky. Do poloviny října bude pokračovat také reklamní kampaň.