Hlavní navigace

Analogovou tmu v Praze zpečetí speciální razítko

[Tisková zpráva] Analogová tma v územní oblasti Praha a části Středočeského kraje nastane již v sobotu 31. 10. 2009. Pomyslnou tečkou za analogovým vysíláním bude speciální poštovní razítko s motivem maskota digitalizace Digiboye, kterým bude označen dopis či balíček podaný v sobotu na hlavní poště na Praze 1.

Sdílet

Po dubnovém ukončení zemského analogového vysílání z vysílače Praha – Žižkov přestane analogově vysílat i druhý a poslední hlavní vysílač pro Prahu a velkou část středních Čech, vysílač Praha – Cukrák. A právě definitivní konec analogu v Praze a části středních Čech symbolicky podtrhne speciální poštovní razítko s motivem Digiboye. „Pokud v sobotu pošlete dopis či balíček z hlavní pošty v Praze, bude mít památku na ukončení jedné etapy televizního vysílání,“ uvedl Rostislav Starý, tiskový mluvčí projektu digitalizace TV vysílání.

Více informací o přechodu na digitální TV vysílání, včetně dat ukončení analogového vysílání jednotlivými vysílači, je k dispozici na www.digitalne.tv. Ve všední dny od 8 do 19 hodin je v provozu také bezplatná infolinka 800 90 60 30. Výjimečně bude nyní infolinka v provozu také o víkendu.