Hlavní navigace

Anděla monitoruje osoby, zvířata a objekty on-line

[Tisková zpráva] Ostrava (29. března 2010) – Společnost AutoCont CZ a.s. získala řešení pro on-line lokalizaci a ochranu osob, zvířat a veškerých mobilních objektů „Anděla“. Systém umožňuje získat on-line přehled o pohybu i poloze sledovaných objektů v prostoru i čase.

Sdílet

AutoCont díky akvizici, která se uskutečnila počátkem roku 2010, vlastní nový produkt Anděla, který se řadí mezi špičkové technologie v oblasti monitoringu osob i mobilních objektů. Anděla zjistí potřebná data u osob a pohybujících se objektů, definuje určení místa, produktivně optimalizuje trasu a pomůže snížit náklady a možnosti efektivnějšího využití pracovního času. Je přínosem pro každý obor podnikání, při kterém se pracovníci firmy nebo osoby pohybují v terénu. Využití služby umožňuje ochranu osob v nebezpečí, zejména u malých dětí a problémové mládeže, u starých a těžce postižených osob, při hlídání domácích mazlíčků i chovu zvířat. Anděla umožňuje lokalizovat také velké mobilní zásilky a dohlížet na vozový park zákazníka.

„Mezi klady tohoto řešení patří získání spolehlivého systému za nízké pořizovací náklady s relativně krátkou dobou implementace. Výhodou je rovněž malý rozměr zařízení, jeho možná variabilita a jednoduchý přístup vizualizace přes webové rozhraní,“ uvádí Jan Matuš, ředitel divize Vývoj softwaru společnosti AutoCont CZ a.s.

Přínosy pro firemní i soukromé zákazníky

 • dokonalý přehled o zaměstnancích v terénu
 • plánování trasy a zdokonalení logistiky
 • zvýšení efektivity a snížení nákladů firmy
 • bezpečí pro vaše nejbližší
 • jistota pomoci pro postižené
 • nízká měsíční cena za poskytovanou službu

Popis funkcionalit:

 • informace o aktuální poloze on-line včetně zaznamenání historie dat
 • zobrazení polohy v mapě včetně historie pohybu
 • GeoFencing – možnost definování oblastí s hlídáním vstupu a výstupu MO do, nebo z těchto oblastí s upozorněním SMS zprávou
 • SOS tlačítko s možností odeslání SMS v tísni a přivolání pomoci, zabudovaný mikrofon, lokalizace s přesností na několik metrů
 • hlasové volání (tichý odposlech), tlačítka s možností volby na předvolená čísla, bateriový provoz s idendikací slabé baterie

AutoCont CZ a.s.
AutoCont CZ a.s. je společností, která v oblasti dodávek zboží, služeb a řešení na poli informačních a komunikačních technologií (ICT) úspěšně působí již 20 let. Z původního výrobce PC a prodejce výpočetní techniky se společnost rozvinula v jednoho z nejvýznamnějších dodavatelů ICT v České republice. AutoCont je jednou z mála společností v oboru, která může portfoliem nabízených produktů a služeb výrazně oslovit zákazníky, jak ze segmentu malých a středních firem, tak ze segmentu velkých firem, finančních institucí a státní správy. Svou nabídku zaměřuje především na budování IT infrastruktury, implementaci podnikových aplikací, vývoj SW a na outsourcing provozu IT.

AutoCont CZ a.s. je součástí českého soukromého holdingu AutoCont, do kterého dále patří například společnosti AutoCont SK, AutoCont Online a Dagis.