Hlavní navigace

Android na cestách: Nová OnTheRoad aplikace pro cestovatele

[Tisková zpráva] Praha, 24.8.2009 - Online služba pro cestovatele OnTheRoad spolu s českou vývojářskou firmou Inmite s.r.o. rozšiřuje svou platformu a spouští novou mobilní aplikaci, tentokrát dostupnou pro uživatele telefonů běžích na Google Android.

Sdílet

Jistě to znáte, jste na výletě se svými adrenalinově založenými kamarády, a tak nemáte téměř ani dostatek času nafotit několik snímků, natož si zapisovat zážitky z cest! Mobilní aplikace OnTheRoad Vám v tomto vyjde vstříc. Aplikace pro Android doplňuje již úspěšnou řadu mobilních OnTheRoad aplikací pro iPhone a Windows Mobile.

Cestovní deník v mobilu
Mobilní verze služby OnTheRoad nabízí všechny výhody cestovního deníku jako jeho webová forma, při aktivním používání však není vůbec nutné vstupovat do webového rozhraní. Všechny základní funkce jako je psaní článku, přidávání lokace spolu s fotkami a videi je možné provádět přímo z telefonu i bez okamžitého přístupu na Internet. Vlastní psaní článku je záležitostí několika kliků a dá se zvládnout i jednou rukou, například při jízdě na kole. Uživatel tak může dělat reportáž z výletu a nezdržovat přitom své spolucestovatele.

Jednou z klíčových vlastností Android klienta je publikace bez přístupu k Internetu. Aplikace při publikaci článku nabízí možnost uložit článek k pozdějšímu odeslání, či přímé odeslání do systému pomocí SMS, tedy bez nutnosti datového připojení například v zahraničí. Vše je intuitivní a nabízí se automaticky přímo při publikaci. Je tak možné přímo z aplikace o sobě dávat průběžně vědět rodině či známým, i když je uživatel mimo dosah veškerých datových technologií s výjimkou GSM jako takové.

Pavel Petřek, vývojář z týmu Inmite s.r.o zmiňuje: „OnTheRoad klient pro Android nabízí jednoduché intuitivní uživatelské rozhraní, které vychází z obecných konceptů ovládání Android telefonu, a zároveň přináší svěží OnTheRoad design. Pokud k tomu přidáme nulové pořizovací náklady a celkovou funkcionalitu OnTheRoad systému, věříme, že se může stát jednou z nejžhavějších cestovatelských aplikací tohoto léta.“

O službě OnTheRoad
OnTheRoad je nový cestovatelský server, který uživatelům pomáhá sdílet své cestovatelské a životní zážitky a být v kontaktu na cestách s rodinou, přáteli a celým světem. Veškeré služby pro cestovatele jsou nabízeny zdarma na stránkách www.ontheroad.to a jsou k dispozici v několika jazykových mutacích.

O Inmite s.r.o.
Inmite s.r.o. je mladý tým vývojářů se specializací na zakázkové aplikace pro platformy Android a jiné smartphony. U Android platformy jsou Inmite nejaktivnějšími evangelisty na českém internetu, vedou blog MujAndroid.cz a přednáší na technologických konferencích. www.inmite.eu