Témata soutěžních semestrálních prací se týkala například programovaní pro chytré telefony, rozšiřování informací na Google Maps nebo vytváření rozšíření pro vyhledávací stránku iGoogle. Kritérii pro vyhodnocení výherce soutěže bude podle slov Jana Šedivého ze společnosti Google „neotřelost, jedinečnost a inovativnost“ řešení.
Studentů, kteří se zapsali do předmětu Vývoj internetových aplikací a kteří se tak mohli zapojit do soutěže, je přes sedmdesát. Na straně Fakulty elektrotechnické ČVUT bylo nominováno pět semestrálních prací zaměřených na technologie společnosti Google. Z těchto prací vybrali pracovníci Google vítěze a zároveň nového majitele telefonu, který jej obdrží zítra na slavnostním předávání.
České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií) a studuje na něm přes 20 000 studentů. Pro akademický rok 2009/10 nabízí ČVUT svým studentům 85 studijních programů a v rámci nich 323 studijních oborů. ČVUT vychovává moderní odborníky, vědce a manažery se znalostí cizích jazyků, kteří jsou dynamičtí, flexibilní a dokáží se rychle přizpůsobovat požadavkům trhu.
ČVUT se v tomto roce umístilo mezi 400 nejlepšími univerzitami světa, které vyhodnocovaly britské The Times. Mezi světovými technickými univerzitami obsadilo 171. místo.
ČVUT dlouhodobě zaštiťuje technologický výzkum a vývoj nejmodernějších technologií v této zemi. Příkladem je Centrum Josefa Božka zaměřené na automobilový průmysl spolupracující s řadou mezinárodních firem automobilového průmyslu, robotické centrum nebo centra R&D přímo na ČVUT, jako Ericsson a Vodafone v mobilních komunikacích. Škola také spolupracuje s velkou řadou globálních hráčů, jako jsou ABB, Bosch, Daimler, GE, GTS Novera, Hitachi, Honeywell, McKinsey, Rockwell, Siemens, Skanska, Škoda-Volkswagen a Toyota.