Hlavní navigace

ANECT představil nové řešení pro evidenci a správu ICT

[Tisková zpráva] Společnost ANECT představila novou aplikaci Elektronická provozní dokumentace (ePD) pro centrální evidenci, dokumentaci a vizualizaci ICT prostředí a majetku. Aplikace umožňuje ke každému evidovanému majetku navázat související informace technického, servisního a logistického charakteru. Díky výstupům z ePD lze provádět evidenční, plánovací a kontrolní činnosti. Výstupy jsou užívány pro podporu kapacitního plánování a poskytují přehledné reporty a grafické mapy s detaily o jednotlivých prvcích ICT včetně vzájemných vazeb.

Sdílet

„Organizace v privátní i ve státní sféře intenzivně řeší problematiku dosažitelnosti, komplexnosti a aktuálnosti dokumentace o provozovaných ICT systémech, tedy jak přehledně a jednoznačně tento majetek evidovat a provázat s provozními informacemi. Nejvíce se užitná hodnota aplikace projeví u společností, které často realizují rozsáhlé změny v ICT majetku nebo řeší přesuny zařízení z lokality do lokality. Je velmi obtížné udržet si přehled o stavu ICT majetku. Na trhu nebylo prakticky možné nalézt ucelené a spolehlivé řešení pro komplexní evidenci a dokumentaci nejen aktivních a pasivních prvků ICT infrastruktury, ale též vzájemných vazeb a závislostí mezi nimi,“ řekl Vítězslav Mačuda, obchodní ředitel společnosti ANECT.

Elektronická provozní dokumentace (ePD) od společnosti ANECT umožňuje snadno zpracovat evidenci hmotného a nehmotného majetku. K definovanému majetku lze evidovat a navázat jak majetkové, tak technické informace, které lze zabezpečenou formou sdílet pomocí internetového prohlížeče.

Pomocí ePD lze také sledovat životní cyklus daného zařízení od jeho zakoupení, uvedení do provozu, servisních zásahů, stěhovaní až po jeho vyřazení z evidence. Uživatel tak získává podrobnou a aktuální evidenci a popis vlastního ICT prostředí a získané informace může následně využít například pro podporu plánování investic do ICT. Aplikace ePD byla navržena a naprogramována tak, aby podporovala snadnou integraci data z různých zdrojů do jednoho celku spolu s výkresovými a mapovými podklady.

„Začleněním prvku pro automatické aktualizace technických a obchodních dat do celého systému se výrazně zvyšuje přesnost údajů o jednotlivých zařízeních a snižuje se tak množství chyb způsobených lidským faktorem. Uživatelé určitě ocení i úsporu interních zdrojů, které by jinak byly potřeba na sběr a aktualizace informací o ICT prvcích,“ dodává Vítězslav Mačuda.

Aplikace ePD poskytuje jednoduché a uživatelsky přívětivé webové rozhraní, které zajišťuje snadnou ovladatelnost a přístupnost funkcí pro vstup, prezentaci a analýzu dat. To umožňuje zapojit do procesu využívání, tvorby a údržby datové základny ePD široké spektrum uživatelů.

O společnosti ANECT a.s.
ANECT je předním dodavatelem profesionálních řešení v oblasti informačních a komunikačních technologií. Od svého vzniku se společnost orientuje na komplexní dodávky v oblasti komunikačních systémů a výstavby multiprotokolových počítačových sítí pro středně velké a velké zákazníky. Nabídka služeb společnosti ANECT zahrnuje analýzy, konzultace, poradenství, technické návrhy, zpracování projektů, projektové řízení, instalace technologií, záruční a pozáruční servis, servisní pohotovost, technickou podporu a školení uživatelů. V rámci zajištění kvality komplexních služeb zákazníkům je ANECT partnerem předních světových firem, které se pohybují v oblasti informačních technologií a počítačových sítí. ANECT dosáhl významné pozice mezi IT firmami získáním nejvyšších úrovní certifikací u svých klíčových partnerů. K zákazníkům firmy ANECT patří velké společnosti a organizace jako ministerstva, banky, pojišťovny, poskytovatelé služeb a mnoho dalších.

Více informací o společnosti lze nalézt na stránkách www.anect.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).