Hlavní navigace

ANECT se stal partnerem konference ISSS 2010

[Tisková zpráva] Společnost ANECT se stala partnerem 13. ročníku konference Internet ve státní správě a samosprávě (ISSS 2010), která se řadí k největším událostem svého druhu v celém regionu střední a jihovýchodní Evropy. Letošní konference, která se uskuteční ve dnech 11. až 13. dubna 2010 v Hradci Králové, nabídne 250 přednášek a prezentací a představí více než sto dodavatelů služeb a technologií pro veřejnou správu. Oficiální záštitu poskytli premiér ČR Jan Fischer, ministr vnitra ČR Martin Pecina a Asociace krajů ČR.

Sdílet

„V současné době rostou tlaky na veřejnou správu, aby se chovala hospodárněji, což s sebou nese i snahy omezovat náklady na ICT. Našim cílem je představit zákazníkům z veřejného sektoru možnosti, které jim pomohou efektivně spravovat ICT a dosáhnout tak lepších výsledků při stejných nebo nižších nákladech. Zároveň se snažíme ukázat na důležitost zabezpečení ICT, které se nadále často podceňuje,“ říká Vítězslav Mačuda, obchodní ředitel společnosti ANECT.

Za společnost ANECT, který je partnerem ISSS 2010, vystoupí na konferenci tři odborníci. Na téma Bezpečnost ICT bude mít přednášku Luděk Novák, který se bude zabývat registrem rizik. Libor Neumann přispěje přednáškou na téma ALUCID – elektronická identita nové generace a Aleš Mahdal promluví o efektivní správě ICT jako základu pro poskytování služby outsourcingu.

Mezi další témata konference patří aktuální rozvoj e-governmentu, datové schránky a konverze dokumentů, digitalizace a archivace, základní registry, informace o projektu Czech POINT, bezpečnost v oblasti ICT a mnoho dalších. Součástí programu budou i specializované odborné bloky jako eHealth, eJustice, eTurismus nebo eKatastr a vyhlásí se výsledky oblíbených soutěží Zlatý erb, Eurocrest, Biblioweb a JuniorErb. Bude také předáno prestižních ocenění Český zavináč nebo Ceny ministra vnitra ČR za přínos v oblasti ICT ve veřejné správě.

Součástí konference bude konference LORIS (Local and Regional Information Society), která se v poslední době zaměřuje většinou na twinningovou spolupráci evropských měst a regionů, a konference V4DIS (Visegrad Four for Developing Information Society) věnovaná výměně zkušeností a spolupráci zemí Visegrádu v oblasti informatizace veřejné správy. Očekává se, že se na konferenci zaregistruje dva a půl tisíce účastníků.