Hlavní navigace

Aneta pro Světlušku na obrazovce České televize

[Tisková zpráva] Přímý přenos charitativního koncertu Aneta pro Světlušku uvede Česká televize ve čtvrtek 22. listopadu na ČT1 od 20.00 hodin.

Sdílet

I letos mohou diváci během koncertu posílat Světlušce dárcovské SMS ve tvaru DMS SVETLUSKA na číslo 87777a přispět tak lidem s těžkým zrakovým postižením. Cena jedné SMS je 30 Kč, Světluška obdrží 27 Kč. Po celý rok je také otevřeno sbírkové konto deset devítek: 99999 99999/0100

Večerem z pražského divadla Archa provázejí Saša Rašilov a Alena Schutová. Vystoupí patronka projektu Aneta Langerová a její hosté Hana Hegerová, Sára Kaliášová, Roberto Lombino, Roman Vojtek a skupina No Name.

Smyslem benefičního koncertu je nejen podpořit snahu nevidomých začlenit se do běženého života, ale především oslovit širokou veřejnost s touto problematikou a formou dárcovských SMS získat potřebné finanční prostředky na konto sbírky Světluška, která pomáhá plnit sny konkrétním nevidomým dětem.

Koncert chce také poděkovat všem příznivcům, dárcům a více než 7 tisícům dobrovolníků, kteří Světlušce již několik let nezištně pomáhají. Právě díky nim mohla Světluška dosud rozdělit nevidomým a kombinovaně postiženým dětem a lidem se zrakovým postižením v tísnivé životní situaci částku dosahující několika desítek milionů korun.

Výtěžek sbírky je pečlivě auditován a je rozdělován transparentním způsobem ve veřejném grantovém řízení Radou nezávislých odborníků. Světluška jako jedna z mála nadací podporuje i konkrétní nevidomé žadatele (jednotlivce – tedy nejen projekty neziskových organizací). Z těch nejpotřebnějších jsou to asi rodiny, které se rozhodly nevybrat si tu jednodušší variantu – tj. umístit své postižené děti do ústavu nebo vzdálených speciálních škol. Místo toho se rozhodly své děti vychovávat v domácím prostředí a integrovat je do běžné školy mezi zdravé kamarády, ačkoli je to tak mnohem těžší – často je to stojí zaměstnání a veškerý čas, který mají. Odtud tedy myšlenka „děti patří domů".