Hlavní navigace

Aneta pro Světlušku na obrazovce ČT

[Tisková zpráva] Přímý přenos charitativního koncertu Aneta pro Světlušku uvede Česká televize ve čtvrtek 16. listopadu na ČT1 od 20.00 hod.

Sdílet

Podzimní benefiční koncert zpěvačky Anety Langerové a jejích hostů živě odvysílá Česká televize a Český rozhlas 1 – Radiožurnál. Během večera vystoupí hosté Anety Langerové, patronky projektu Světluška: Hradišťan a Jiří Pavlica, Michal Hrůza a nevidomé děti, které Světluška podporuje v rozvoji talentu. Koncertem provede Jaroslav Dušek a od narození nevidomá Alenka Schutová.

I letos mohou diváci během koncertu posílat Světlušce dárcovské SMS ve tvaru DMS SVETLUSKA na číslo 87777 a přispět tak 30 Kč lidem s těžkým zrakovým postižením. Po celý rok je také otevřeno sbírkové konto deset devítek: 99999 99999 / 0100.

Během přímého přenosu se diváci seznámí s tím, jak konkrétně pomohly peníze shromážděné v předešlém ročníku sbírky. Loni koncert oslovil 165 000 diváků, kteří se rozhodli poslat Světlušce dárcovskou SMS. Za necelou hodinu a půl se díky jejich podpoře na kontě Světlušky shromáždilo téměř 5 milionů korun, které se spolu se vstupným proměnily v pomyslnou Vodu živou. Nadační fond Českého rozhlasu rozdělil výtěžek z koncertu ve výši 5 200 0000 korun mimo jiné na mluvící počítače, optické lupy, osobní asistenci, vodicí psy a projekty, které pomáhají nevidomým žít kvalitnější život.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).