Hlavní navigace

Animace na Dvojce: Terkel má problém – South Park po skandinávsku

[Tisková zpráva] Nikdy nevíš, kdy se ti může železná trubka hodit! Animovaná dánská „cool“ komedie Terkel má problém. Skandinávská odpověď na americký South Park v pátek 25. 11. od 22:00 hodin na ČT2.

Sdílet

Česká televize uvede bláznivou komedii o tajné lásce, „psychovrahovi”, železných tyčích, kanapi a přátelství na zkoušku. Celovečerní animovaný film Terkel má problém (2004) režisérského trojlístku Stefan Fjeldmark (spolurežíroval animovaný film Asterix a Vikingové), Thorbjørn Christoffersen a Kresten Vestbjerg Andersen uvidíte v pátek 25. listopadu 2011 od 22:00 hodin na ČT2, a to v českém znění s Markem Ebenem v pro něj netradiční dabingové roli.

Terkel bydlí s rodiči na předměstí, chodí do šesté třídy, kamarádí s Jasonem ze sídliště. A kdyby jeho věčně namazaný strýček Stewart nezmlátil třídní postrachy Stena a Sakiho, neměl by si nač stěžovat. Takhle ale musí čelit šikaně, kdosi mu anonymně vyhrožuje smrtí, pronásledují ho zlé sny. A ke všemu nový učitel Gunnar naplánoval pro celou třídu ekologický výlet do přírody…

Provokativní dánská animovaná komedie Terkel má problém našla inspiraci v rozhlasových pořadech oblíbeného dánského baviče Anderse Matthesena. Razancí humoru se však přibližuje spíše americkému seriálu South Park. Kromě šibeničního humoru zaujme i promyšlenou hrou s konvencemi filmových žánrů a citacemi slavných filmových scén. Snímek při vyhlašování Dánských výročních filmových cen v roce 2004 získal Cenu diváků.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).