Hlavní navigace

Animovaný experiment a slavný Paul Newman

[Tisková zpráva] SOBOTA - V sobotu přivítá diváky u televizních obrazovek s logem Prima COOL od 20.15 hod Paul Newman v hlavní roli westernu Hombre. Jeho postava John je unesena a vychována indiány. I když se pak John začlení zpátky mezi bělochy, nikdy si na ně nezvykne. Dobře si uvědomuje zločiny páchané indiánech, bělochy opovrhuje a vrací se ke svým rudým bratrům do jedné z rezervací. Když banditi, kteří mají zálusk na kufřík správce indiánské rezervace plný nakradeného bohatství, odvedou do pouště jako rukojmí správcovu ženu, vydá se John za nimi, aby se ji pokusil zachránit.

Sdílet

Od 22.15 hod se představí jako skutečné COOL movie animované mysteriózní drama s názvem Sním, či bdím? Vypráví příběh muže, který se usilovně snaží odlišit sny od skutečnosti. Při toulkách světem každý, s nímž se setkal, chtěl diskutovat o smyslu života. Muž někdy odpovídal, jindy jen naslouchal lidem, kteří pohlíželi na život z nejrůznějších úhlů, např. náboženského, vědeckého nebo uměleckého. Je přesto možné, že se mu všichni snažili sdělit to samé? Film ukazuje, jak poutník vidí svět skutečnosti a fantazie, aniž je jasné, kde mezi nimi leží oddělující hranice. Experimentální zpracování snímku, doplněné zajímavými animačními postupy, vytváří podivuhodnou a jedinečnou tvůrčí vizi, která si vysloužila ocenění Zlatý Lev.

NEDĚLE – V neděli si ve 20.15 hod přijdou opět na své fanoušci Paula Newmana. Ten se představí ve své nejslavnější roli – jako Frajer Luke. Luke Jackson je jeden z nových vězňů, kteří pod dozorem bezohledných dozorců kopou v nesnesitelném horku příkop. Večer se vrací do tábora zcela vyčerpaní. Když si někdo postěžuje, ocitne se na samotce. Dny plynou jednotvárně z vězňů se stává sehraná parta s Lukem v čele. Vše se změní v okamžiku, kdy se Luke dozví, že jeho matka zemřela. Dozorci ho bezohledně zavřou na samotku, aby se náhodou nepokusil uprchnout na pohřeb. Pro Luka je vzniklá situace poslední kapkou… Film vznikl podle literární předlohy Donna Pearce. V bývalé Československé socialistické republice nebyl v kinech ani při četných reprízách v televizi uvedený celý. Komunistický cenzor totiž film radikálně sestříhal a zbavil „nevhodných“ biblických asociací.

Víkendová noc nabídne od 22.35 hod lahůdku pro milovníky hororu ve snímku Pátek třináctého. Jedná se o dnes již kultovní horor o záhadných vraždách a prokletém letním táboře. Nejprve se záhadně utopí mladý chlapec a jeho tělo poté záhadně zmizí. Jezero se stane symbolem prokletí a celý tábor je zrušen. Tato příhoda však nezabrání mladému energickému nadšenci, aby se s partou mladých právníků a právniček pokusil po letech opuštěný tábor opravit a zprovoznit. Už během příprav se však začnou dít znepokojivé věci, přerůstající s příchodem noci v krvavé orgie smrti. Hororový snímek byl natočen během pouhých 28 dní. Jakousi parodií na tento film se později stal snímek Howarda R.Cohena s názvem Sobota čtrnáctého.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).