Hlavní navigace

Anketa České televize: Kniha mého srdce – TOP 12 – sledujte a hlasujte!

[Tisková zpráva] Od 6. září po šest týdnů vždy v neděli na ČT1 po 21.00 hod. připomene Česká televize premiérovými krátkými dokumenty dva tituly finálové TOP12! V sobotu 17. října pak proběhne na ČT1 v zábavném pořadu finálový večer Knihy mého srdce. Celonárodní anketa o nejoblíbenější knihu českých čtenářů Kniha mého srdce chce zábavnou formou podnítit národ ke čtení, k diskusi o knihách a vtáhnout diváky do „hry“ o nejoblíbenější knihu naší země.

Sdílet

6. září
Malý princ
Básnická pohádka Antoina de Saint Exupéryho je o podobenstvích a hledání lásky, pochopení a pravých hodnot života. Účinkují: Oldřich Kaiser, Jiří Lábus, Hana Vagnerová, režie: Štěpán Kačírek.

Osudy dobrého vojáka Švejka
Slavný humoristický román Jaroslava Haška s neméně proslulými ilustracemi Josefa Lady. Účinkují: Richard Hašek, Radko Pytlík, Tomáš Töpfer, režie: Zbyněk Fiala.

13. září
Děti z Bullerbynu
Příběhy a veselá dobrodružství autorky Astrid Lindgrenové a s ilustracemi Heleny Zmatlíkové o Lise a jejích sourozencích a kamarádech z malé švédské vesničky – tak malé, že tam stojí jen tři domy plné veselých dětí. Účinkují: Markéta Štechová, Nikola Říhová, režie: Petr Nikolaev.

Harry Potter
Série příběhů o malém čarodějovi spisovatelky Joan K. Rowlingové o Harry Potterovi vrátila k četbě již několik generací mladých čtenářů. Účinkují: Matyáš Valenta, Vladimír Medek, režie: Alena Činčerová.

20. září
Alchymista
Takřka pohádkové vyprávění Paula Coelha o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem. Účinkují: Jan Jiráň, režie: Petr Nikolaev.

Saturnin
Atmosféra první republiky, suchý a sarkastický anglický humor, smysl pro nadsázku, to jsou ingredience slavného románu Zdeňka Jirotky. Účinkují: Ondřej Havelka, Stanislav Komárek, Pavel Mandys, Hana Sýkorová, režie: Štěpán Kačírek.

27. září
Rychlé šípy
Klukovský bestseller Jaroslava Foglara o klubu pěti hochů, kteří prožívají různá dobrodružství v zapadlých uličkách starého města. Účinkují: Aleš Háma, Jindřich Hojer, Hynek Bočan, Václav Marhoul, Milan Lebeda, Zbyněk Marek, režie: Zbyněk Fiala.

Stmívání
Tajemství, napětí, nebo dilema lásky a smrti, to vše přineslo popularitu spisovatelce Stephenii Meyerové. Účinkují: fanynky klubu Stmívání, Klára Jandová, režie: Alena Činčerová.

4. října
Egypťan Sinuhet
Mika Waltari v Egyptě nikdy nebyl, ale okouzlen dálkou a exotikou zasadil děj svého věhlasného románu právě do Egypta roku 1300 před naším letopočtem. Účinkují: Ivan Hlas, Markéta Hejkalová, režie: Petr Nikolaev.

Babička
Silně zidealizovaná hlavní postava románu Boženy Němcové se stala symbolem dobra a lásky, autorka ale vypráví i další – někdy idylické, ale i temné a tragické lidské osudy. Účinkují: děti ze ZŠ Miličín, Žofie Horáčková, režie: Olga Sommerová.

11. října
Pán prstenů
Příběh J. R. R. Tolkiena ze starobylého světa „Středozemě“, hobiti, elfové, kouzlo a tajemná moc prstenu si získali nadšené čtenářské příznivce. Účinkují: Michal Dlouhý, Petr Voltr, Jan Čeřovský, režie: Zbyněk Fiala.

Co život dal i vzal
Evergreen humoristické literatury, v němž Betty MacDonaldová dokázala přenést na čtenáře svou nezdolnou víru v člověka, který se nikdy nevzdává a činorodostí, elánem a dobrou náladou překonává všechny překážky. Účinkuje: Jana Štěpánková, režie: Alena Činčerová.

Kniha mého srdce – Velké finále – 17. října přímý přenos na ČT1 

Co člověk to názor, co čtenář, to oblíbená kniha. Je těžké určit, která je ta NEJ. Diváci České televize se o to ale pokusili, a 17. října 2009 budou v průběhu slavnostního finálového večera vyhlášeny výsledky celonárodní ankety Kniha mého srdce.

Hlasování pro oblíbenou knihu pomocí kuponů z knihoven, internetu a SMS skončí 30. září 2009, ale knihomolové dostanou ještě poslední možnost otevřít svá čtenářská srdce a poslat během finálového večera pomocí SMS hlas jedné ze šesti nejvýše umístěných knih.

Diváci se mohou těšit na zábavné a zajímavé hosty, budou svědky veselého i dramatického dialogu zastánců jednotlivých titulů. Literární zábavu okoření hudební vstupy a tradiční humor Jaroslava Duška. Chybět nebude ani soutěž o celou stovku knih pro milovníka dobré četby!

Účinkují: Aneta Langerová, Gabriela Demeterová, Pavel Steidl, Arnošt Lustig, Jana Synková, Petr Vacek, Petr Šmolka, Petr Messany, Miroslav Bárta, Matyáš Valenta, Pavel Medek a další.

Více informací: http://www.ces­katelevize.cz/pro­gram/knihamehos­rdce/

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).