Hlavní navigace

Anketa ČT: Kniha mého srdce – finále a vyhlášení live – sobota 17. října

[Tisková zpráva] Celonárodní anketa o nejoblíbenější knihu vrcholí! Pořádně zamíchat pořadím pomocí sms zpráv mohou diváci ČT ještě během přímého přenosu v sobotu 17. 10. na ČT1 od 20:00 hodin. Slavnostní vyhlášení vítěze proběhne ve 21:20 hod.

Sdílet

Celonárodní anketa o nejoblíbenější knihu českých čtenářů Kniha mého srdce chce zábavnou formou podnítit národ ke čtení, k diskusi o knihách a vtáhnout diváky do „hry“ o nejoblíbenější knihu naší země.

„Ať už vyhraje v srdcích diváků v sobotu jakákoliv kniha z TOP 12, doufám, že to bude taková, která bude mít všeobecnou úctu a obdiv čtenářů více generací. Koneckonců ale ani do stovky se nedostaly všechny knihy, které bych tam třeba rád viděl. Jde hlavně o to, že jsme se o spoustě knih bavili s našimi špičkovými osobnostmi, připomněli, že existují, a mnoho lidí tak upozornili na to, že si je mohou přečíst,“ říká šéfdramaturg Centra zábavné tvorby ČT Aleš Ulm.

Hlasování pro oblíbenou knihu pomocí kuponů z knihoven, internetu a sms zpráv skončilo 30. září. Celkem hlasovalo v průběhu celé ankety 322 749 čtená­řů/diváků. Z toho finálové knihy TOP12 nasbíraly celkem 184 834 hlasů.

Ale knihomolové dostanou ještě poslední možnost otevřít svá čtenářská srdce a poslat během finálového večera pomocí sms zpráv hlas jedné ze šesti nejvýše umístěných knih. Jeden hlasující milovník dobré četby bude vybrán a dostane stovku knih. Dozvíme se také, jak dopadla souběžná akce Kniha na pokračování.

Říká se, že četba knih je „rozhovor s lidmi mnohem moudřejšími a zajímavějšími než jsou ti, s nimiž se můžete seznamovat kolem sebe“. Ve finálovém večeru pořadu Kniha mého srdce zjistíme, že to není tak docela pravda. Knižní perly, které se v TOP12 umístily na šesti nejvyšších postech, přijdou představit moudré a zajímavé osobnosti nejen z oblasti kultury a zábavy. Zalistují v pestrých stránkách svých literárních srdcí, aby nakonec společně s diváky vyhlásili knihu ze všech nej!

Jaká knížka nejvíce zahrála na dětskou strunu, která skýtá životní nadhled a smysl pro humor, u které byste se červenali, u jaké knihy naopak ustrnete napětím? Veselé, i dramatické obhajoby zastánců jednotlivých titulů laskavě a s nadhledem usměrní tradičně moderátor Jaroslav Dušek. Diváci se mohou těšit na zajímavé a zábavné hosty, Arnošta Lustiga, Ivu Hüttnerovou, Janu Synkovou, Anetu Langerovou, Moniku Absolonovou, Gabrielu Demeterová, Petra Vacka, Pavla Steidla, Pavla Medka, Petra Messanyho, Petra Šmolku, Matyáše Valentu, Jana Maxiána, Miroslava Bártu, kapelu Nightwork a další. Režie přímého přenosu Michael Čech.

Více informací: http://www.ces­katelevize.cz/pro­gram/knihamehos­rdce/