Hlavní navigace

Ankety a soutěže na veletrhu Invex 2004 mají novou tvář

[Tisková zpráva]

Sdílet

Ankety a soutěže na veletrhu Invex 2004 mají novou tvář

Brno, 1. 9. 2004 – Prestižní soutěž „Křišťálový disk“ se v letošním roce představí ve formátu čtyř zbrusu nových kategorií, které odrážejí nové členění Invexu. Po desetiletém trvání zaznamenala zásadní inovaci také anketa „Osobnost roku ICT“. Novinkou na Invexu je i první ročník soutěže „AURA“, jejímž cílem je ocenit nejefektivnější veletržní účast. Návštěvnická soutěž „Diamantové oko“ nabývá atraktivnější ráz díky své interaktivní podobě s možností sledovat průběh hlasování on– line.

Jedno z nejprestižnějších ocenění v oblasti ICT – soutěž o nejlepší exponáty veletrhu podle hodnocení odborníků „Křišťálový disk“ – se v letošním roce prezentuje v zásadně inovované podobě. Soutěž odráží nové členění Invexu a je nově koncipována rovněž do čtyř hlavních kategorií:

1)kategorie „Profesionální hardware“ (počítače, pracovní stanice, periferní zařízení a speciální hardware pro profesionály)

2)kategorie „Profesionální software“ (informační systémy, systémový software a programové prostředky pro provoz firem, vývoj a údržbu IT)

3)kategorie „Technologie pro domácnost, zábavu a vzdělání“ (spotřební elektronika, mobilní zařízení, software a další produkty z oblasti IT pro koncové uživatele)

4)kategorie „Komunikační technologie“ (síťové a komunikační služby a zařízení).

„Věřím, že modernější formát soutěže s méně kategoriemi, které jsou ušity na míru celkové podobě veletrhu, zaujme veřejnost i všechny vystavovatele a dodá soutěži ještě větší váhu a prestiž,“ uvedl manažer veletrhu Tomáš Uherek.

Premiéru bude mít na Invexu soutěž „AURA“. Jejím smyslem je ocenit profesionální přístup vystavovatelů k účasti na veletrhu. Hodnotit se bude efektivita veletržní účasti – především to, jak účinně je celkové ztvárnění expozice dáno do služeb firemnímu marketingu, aby náklady účasti na veletrhu přinesly očekávaný efekt. V neposlední řadě se bude přihlížet k tomu, jak silně „vyzařuje“ vystavovatel připravenost, zájem a ochotu ke komunikaci s obchodními partnery a zákazníky.

Inovaci letos zaznamená také tradiční anketa, ve které zástupci oboru po dobu deseti let přispívali k mediální prezentaci IT hlasováním o Osobnost roku. Jedenáctý ročník totiž nabízí jedinou hlavní kategorii „Osobnost roku české a slovenské informatiky a telekomunikací 2004“ a dvoukolové hlasování. V prvním nominačním kole hlasují zástupci českých a slovenských vystavovatelů veletrhu INVEX, členové Sdružení pro informační společnost (SPIS), členové Asociace provozovatelů veřejných telekomunikačních sítí (APVTS), členové České asociace manažerů úseků informačních technologií (CACIO) a členové IT Asociácie Slovenska (ITAS).

Akademie, která se sejde v předvečer veletrhu, je rozhodovacím orgánem druhého kola ankety a nositelem konečného výroku. Je složená z osobností, které v minulosti samy nejméně dvakrát získaly toto ocenění. Každý nový vítěz ankety se stává novým členem Akademie.

Členové Akademie pro rok 2004 v abecedním pořadí:

Pavel Kalášek (Osobnost roku 2000 a 2001)
Petr Koubský (Osobnost roku 1996, 1997, 2000, 2001, 2003)
Jan Mühlfeit (Osobnost roku 1994 a 1999 a 2002)
Milan Rusnák (Osobnost roku 2001 a 2003)

Vyhlášení výsledků všech zmiňovaných soutěží proběhne soustředěno do atmosféry jediného společenského večera na závěr prvního dne veletrhu v pondělí 11. 10. 2004. Chybět nebude ani „Cena ministra informatiky“ předávaná ministrem Vladimírem Mlynářem a vyhlášení druhého ročníku soutěže „IT projekt roku 2004“.

Všechny výše uvedené soutěže budou vyhlášeny na slavnostním galavečeru v den zahájení veletrhu, který si získal renomé nejen jako prvořadá společenská událost, ale i jako zajímavá příležitost k navazování obchodních kontaktů. Večerem v pavilonu G2 s kapacitou téměř tisíc diváků bude provázet moderátor Jiří Macháček. Kromě zmiňovaných soutěží zde nebudou chybět ani samostatné ceny mediálních partnerů, prestižních odborných titulů se zaměřením na oblast informačních technologií, časopisů PC World a Chip a ekonomického deníku Hospodářské noviny.

V novém, zábavnějším hávu se zaskví i tradiční návštěvnická anketa „Diamantové oko – Nejlepší na Invexu“, v níž návštěvníci prostřednictvím anketního lístku na vstupence, na webu (s podporou Živě.cz a Atlas.cz) nebo pomocí sms zprávy určí výsledky ankety kategorií – Nejlepší expozice na Invexu a Nejlepší produkt na Invexu. Anketní lístky budou umístěny rovněž v časopisech, které jsou mediálními partnery soutěže (Computer, Mobility, Connect!, DIGI, Jak na počítač) a jednotlivých kategorií. Interaktivní rámec ankety s možností sledovat průběh hlasování on–line na šesti projekčních plochách v areálu či na pódiu v programu rádia Kiss slibuje zajímavý zážitek a skutečnou „show“ pro návštěvníky.

Spektrum odborných a návštěvnických soutěží produktů na Invexu letos doplňuje pondělní vyhlášení čtenářské soutěže Světa počítačů pod názvem „ICT Design 2004“, kde jediným kritériem hlasování je produktový design.

Podrobnosti, stejně jako informace o dalších anketách a soutěžích, jsou k dispozici na internetových stránkách www.invex.cz.

Vydavatel: Veletrhy Brno, a.s., Adresa: Výstaviště 1, 647 00 Brno
Manažer PR a reklamní komunikace: Petr Ondrášek, tel.: 541 152 855, e‑mail: pondrasek@bvv.cz
http://www.invex.cz