Hlavní navigace

Anna Becková, významná tvůrčí osobnost se loučí s Českou televizí

[Tisková zpráva] Paní Anna Becková zasvětila celý svůj profesní život televizi veřejné služby, konkrétně dokumentárnímu tvorbě. Svou spolupráci s ní uzavírá na konci dubna letošního roku po úctyhodných 37 letech.

Sdílet

Do Československé televize nastoupila v r. 1971 po absolutoriu oboru produkce a řízení na FAMU a prošla v ní (od r. 1992 v České televizi) během svého působení v podstatě celou profesní hierarchií – od programové pracovnice, přes asistentku výroby, vedoucí výrobního štábu, vedoucí výroby, vedoucí dramaturgyně až na pozici šéfproducentky. V roce 2005 byla krátce pověřena výkonem funkce ředitelky programu ČT. Od podzimu r. 2005 dodnes jako šéfproducentka řídí Centrum publicistiky, dokumentaristiky a vzdělávání (po reorganizaci Centrum publicistiky a dokumentu).

Za nejzajímavější a nejplodnější období své profesní kariéry považuje Anna Becková 90. léta. „Za to, že jsem prosadila a byla u vzniku skutečně výtečných dokumentů a i některých cyklů, vděčím osudovému setkání s Vladimírem Branislavem, který v roce 1989 přišel jako šéfredaktor do dětské redakce. Padli jsme si do oka a utvořili tvůrčí skupinu Becková-Branislav. Já, i když vystudovaná produkční, jsem se naučila od něho víc než vnímat, o čem je nutné točit, na co reagovat, k čemu se v historii i v nedávné minulosti vracet,“ říká Anna Becková

Tato tvůrčí skupina spolupracovala nejen s renomovanými režiséry a režisérkami, ale orientovala se také na mladé filmaře, vyhledávala je na FAMU, pracovala s nimi a poskytovala jim první tvůrčí příležitosti v rámci cyklu Starty. Mnozí mladí, kteří zde začínali, se prosadili nejen v dokumentu, ale i v hrané tvorbě.

Za dlouholeté výrazné a významné působení na televizní scéně vedení České televize paní Anně Beckové děkuje nejen jménem svým a všech kolegů, ale také jménem diváků televize veřejné služby a tvůrců, se kterými na půdě České televize spolupracovala.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).