Hlavní navigace

Ano, šéfe! Skončí Zdeněk Pohlreich v psí boudě?

[Tisková zpráva] Restaurace Mlýnský domov je dalším podnikem, kterému se Zdeněk Pohlreich podívá na zoubek. Je to spíš zub, protože jde o velkou multifunkční restauraci s kapacitou 120 míst. Má ještě letní zahradu, kde se u otevřeného krbu konají grilovací akce. Mlýnský domov provozují na okraji Prahy v Jinočanech, kousek za Zličínem, manželé Szenkovi. Proč Szenkovi vyhledali Zdeňka Pohlreicha? Trápí je malá vytíženost restaurace během zimy a ve večerních hodinách. Lze to nějak změnit?

Sdílet

Oba se vyučili v oboru, pan Filip dělá provozního. Má se co otáčet, protože Mlýnský domov nabízí možnosti pro soukromé oslavy, hostiny, školení, firemní večírky a svatby, catering. Hlavní zdroj příjmů dnes představuje kompletní svatební servis, který vede Květa.

Mlýnský domov není až takovým klidným přístavem, jak by se mohlo na první pohled zdát. Původní majitelka, paní Květa Muhlheimová, Květina matka a Filipova tchyně, má o podnikání poněkud jiné představy. Mezi ní a dceřiným manželem vznikaly spory, Květa starší by provedla v restauraci změny. Nápad se svatbami na klíč vznikl původně proto, aby si s manželem nelezli „do zelí“. Dnes je to nejlukrativnější část rodinného podnikání, Květa si v domě nedávno dokonce otevřela prodejnu a půjčovnu svatebních šatů.

Jak šlape kuchyně? Hned úvodní věta na jídelním lístku upozorňuje hosta na „trpělivost a pochopení vzhledem k širokému sortimentu jídel“. V prostorné kuchyni vaří dva až tři kuchaři a jedna pomocná síla. Žádný z nich ale není šéfkuchař. Jídelní lístek je už léta stejný, jen se poněkud zúžil počet položek asi na osmdesát hlavních jídel. Před dvěma roky si ale manželé přivezli z Itálie pravou pec na pizzu, aby mohli připravovat toto tak oblíbené a požadované jídlo. Protože tvrdí, že umí skvělou pizzu, přivede Zdeněk pizzaře, aby zjistil, zda je to pravda. Suroviny jako maso a zeleninu nakupují kvůli lepší kvalitě u soukromníka. Snaží se dobře hospodařit a vařit poctivě. Zajímavé je, že ale například knedlíky kupují, protože podle Květy jsou přece „stejně dobré, laciné a není s nimi žádná práce“. Ovšem sama uvádí, že není žádný gurmán. No uvidíme, co na to řekne Zdeněk Pohlreich…

Skončí Zdeněk Pohlreich v psí boudě?
V uzavřeném dětském koutku má přes zimu útulek postarší rotvajler. Zdeněk Pohlreich prohlásil, že pokud se mu v Mlýnském domově nepovede a prohraje sázku s kuchařem, vleze si k psovi za trest do boudy. Jak to všechno dopadne, uvidíte, když si nenecháte ujít další díl pořadu Ano, šéfe! ve čtvrtek 7. května ve 21.15 na Primě!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).