Hlavní navigace

Antik Technology integroval do svých set-top boxů Juice ochranu od Verimatrixu Verimatrix

[Tisková zpráva] Obsah distribuován přes set-top boxy řady Juice od slovenské společnosti Antik Technology bude šifrován řešením VCAS od Verimatrixu.

Sdílet

5. říjen 2010 – Slovenský výrobce zařízení Antik Technology, specializující se na výrobu techniky pro IPTV, oznámil spolupráci s firmou Verimatrix. Ta poskytne Antiku ochranu DRM pro obsah přehrávaný na set-top boxech Juice Pro a Juice Lite pomocí systému VCAS (Video Content Authority System) Tento systém bude chránit obsah MPEG2 a H.264 kanálů, virtuálních půjčoven (VOD) a nPVR v set-top boxech prodávaných v Evropě a Spojených Státech.

Set-top box Juice Pro je high-end zařízením s podporou dvou TV (multi-room), rozlišením FullHD 1080i a informačním OLED displejem, integrovaným 4+1 switchem, schopen pracovat jako domácí multimediální centrum. Odlehčená verze Juice Lite je hybridní DVB-T/C/S2 IPTV set top box s podporou FullHD. Set-top boxy Juice se používají u poskytovatelů v různých končinách světa, a za účelem nasazení je testuje i několik českých lokálních operátorů.

Podle slov Igora Kollu, generálního ředitele Antiku, bylo nasazení zabezpečení od Verimatrixu pro tento účel nejlepším řešením. „Pro VCAS jsme se rozhodli protože Verimatrix je v telekomunikačním průmyslu velmi dobře vnímanou značkou a přesvědčilo nás také to, že jde o softvérové řešení, které šlo do našich zařízení lehko integrovat. V porovnání s klasickým zabezpečením založeném na smart kartách je VCAS flexibilnějši a tím i bezpečnější, protože je možné ho dle potřeby aktualizovat a lépe tak bojovat proti pirátským útokům.“

Použití zabezpečení VCAS od Verimatrixu ochrání pořady sledované na set-top boxech Juice před nelegálním nahráváním a šířením, díky čemu tvůrcům nebudou unikat tržby z vytvořeného obsahu. Systém do obrazu přidá lidským okem nepostřehnutelné zdeformování, které umožní pracovníkům z Verimatrixu zjistit sériové číslo a vypátrat majitele set-top-boxu, který byl pro neoprávněné nahrání televizního či filmového obsahu využit.

Antik Technology
Antik Technology je společnost, která se dlouhodobě venuje vývoji, výrobě a distribuci hardvérových zařízení pro telekomunikační průmysl. Firma je výrobcem profesionálních enkoderů a transkoderů, IPTV set-top-boxů, IP telefonů, zařízení pro GPS monitoring motorových vozidel a zabývá se také vývojem softvéru pro IPTV servery.

Produkty společnosti jsou používány telekomunikačními operátory v několika zemích v různých částech světa. Sesterská společnost Antik Telecom je vedoucím poskytovatelem triple-play služeb v Košicích – druhém největším městě na Slovensku. Více informací na www.antiktech.com