Hlavní navigace

Antivirus od AEC - druhým nejlepším antivirem na světě

[Tisková zpráva] Brno – Společnost AEC, spol. s r.o., výrobce bezpečnostního softwaru řady TrustPort®, oznámila získání dalšího významného ocenění. Antivirový program TrustPort® Antivirus se umístil na druhé příčce v únorovém testu projektu AV-Comparatives.

Sdílet

Testu se zúčastnilo 17 světově známých antivirových produktů, které předvedly svou práci v odhalování škodlivých kódů jak aktuálně rozšířených, tak také již starších záležitostí. Výčet typů zahrnoval: makroviry, klasické Windows viry, malware, červy, trojské koně a další. TrustPort® Antivirus dokázal odhalit 99,36% škodlivých kódů z předložených testovacích vzorků a stal se tak druhým nejlepším v celém testu. Ve svém závěsu zanechal takové významné konkurenty, kteří se často objevovali na předních pozicích.

TrustPort® Antivirus je na antivirovém trhu relativně krátkou dobu, za kterou ukázal své kvality zejména díky inovačnímu přístupu společnosti AEC. Bezkonkurenční je použití čtyř skenovacích motorů (antivirové AVG, Norman, BitDefender a anti-spywarový Ewido), jejichž vzájemná kombinace zaručuje vynikající diagnostiku.

Projekt AV-comparatives je výsledkem práce Andrease Clementiho, který se od roku 2004 zabývá srovnávacími testy antivirových programů, zejména z pohledu spolehlivosti detekce „In-the-Wild“ virů. Více informací o uvedených testech najdete na www.av-comparatives.org.

TrustPort® Antivirus je nabízen v rámci komplexního bezpečnostního balíku TrustPort® Workstation, který kromě antiviru obsahuje i personální firewall, antispam, antispyware, aplikace pro šifrování a bezpečnou skartaci elektronických dat a elektronický podpis. Jeho kvalit mohou uživatelé ocenit i v moderním řešení pro ochranu internetových bran před spamem, viry a spywarem – TrustPort® Internet Gateway a v řešení pro ochranu síťového prostředí organizace na úrovni souborových serverů – TrustPort® Servers.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).