Hlavní navigace

Anyway na plzeňské Live Session? V každém případě

[Tisková zpráva] Mělnicko-pražské Anyway znáte minimálně díky Radiu Wave. Jejich skladby mají totiž oprávněné místo v našem playlistu. HC punkový nářez můžete ochutnat přímo ve studiu Českého rozhlasu Plzeň, 28. listopadu od 20:00 hodin. Těm z vás, kteří podlehli každoročnímu přívalu chřipkových virů, stačí jen zapnout počítač a na www.wave.cz/koncert mohou shlédnout celý koncert včetně obrazu.

Sdílet

Možná až příliš nenápadně proplouvají mělnicko-pražští Anyway českým hudebním prostředím. Přitom své kvality prokázali víc než dostatečně už na dvou albech v minulé sedmiletce. Debut Golf Club vyšel v roce 2002 u Day After Rec. a o čtyři roky později se blýskli kotoučem Dead End vydaným pod křídly Silver Rocket. Obě desky opatřil syrovým zvukem producent Ondřej Ježek. Třetí deska Burden vyšla na jaře letošního roku a omámila nás natolik, že jsme ji poctili exkluzivním prostorem ve vysílání jako Desku týdne Radia Wave.

Album Burden producentsky ošetřil Amák (donedávna důležitý člen Sunshine) a vyšlo jako limitovaný vinyl a digitální download. Nejde jen o to, že jejich hudba je hodně divoká, vedle toho ale obsahuje i nečekané a zákeřně chytlavé melodické háčky a aranže.

Od koncertu Anyway tedy očekáváme rozehřátí studia Českého rozhlasu Plzeň doběla a tudíž i párty, která úspěšně završí už tak úspěšnou druhou sezónu Radio Wave Live Sessions. "Živě v rádiu hrajeme poprvé a samozřejmě se těšíme, protože je to pro nás něco nového. Budeme hrát většinu písniček z nové desky Burden, ale také bychom rádi představili 2 až 3 zbrusu nové skladby, " říká frontman Jiří Nedvídek.

Vstup na akci je zdarma. Adresa: Náměstí Míru 10, budova Českého rozhlasu Plzeň. Jediné, co musíte udělat, je včas se zaregistrovat na radiowave@roz­hlas.cz, protože kapacita studia je omezená. Na stránkách www.wave.cz/rwls najdete podrobnější informace. Radio Wave Live Sessions Region Tour, v sobotu 28. listopadu od 20.00 hodin, v budově Českého rozhlasu Plzeň. Přímý přenos včetně obrazu na www.wave.cz/kon­cert!

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Více informací naleznete na www.wave.cz, www.myspace.com/ra­dio_wave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).