Hlavní navigace

Aplikace iVysílání ČT pro iPady získala prestižní ocenění

[Tisková zpráva] Speciální aplikace iVysílání České televize pro iPady oceněna v prestižní anketě Internet Effectiveness Awards 2011 v kategorii Nejlepší mobilní aplikace a využití mobilního marketingu.

Sdílet

Speciální aplikace on-line video archivu České televize iVysílání pro tablety Apple iPad byla oceněna v letošním ročníku prestižní ankety Internet Effectiveness Awards 2011. Ta vybírá ejefektivnější internetová a mobilní řešení na českém internetovém trhu. Anketu od roku 2007 organizuje asociace dodavatelů internetových řešení Asociace BIZ.

Aplikace iVysílání ČT pro iPady získala mezi desítkami nominovaných druhé místo v kategorii Nejlepší mobilní aplikace a využití mobilního marketingu. Aplikaci pro Českou televizi vyvíjela společnost Motion Media.

„Aplikaci iVysílání pro iPady provází od počátku velký zájem uživatelů i odborné veřejnosti. Odborná cena nás velmi těší, neboť se nejedná o žádnou novou službu České televize, žádný nový výtvor, pouze o pečlivě vyrobenou aplikaci už existujícího iVysílání pro dotykové displeje a rozhraní iPadu. Počet stažení této aplikace dosáhl už 20.000, na relativně stále malém tabletovém trhu v České republice. Zaznamenáváme pozitivní reakce nejen z ČR, nýbrž i od uživatelů z Číny, Spojených států nebo Afriky. Česká televize získává velký potenciál i na nových médiích, což je skvělé,“ říká ředitel Nových médií České televize Milan Fridrich.

Odborný server mobilmania.cz při uvedení aplikace v závěru května napsal: „iVysílání pro iPad: Hledali jste killer app? Tady je“ (26. 5. 2011). Server ihned.cz v recenzi dodal: „Nová aplikace České televize pro iPad šlape na paty světové špičce…“ (31. 5. 2011). Aplikace iVysílání ČT pro iPady existuje pouhé čtyři měsíce. Mezitím vznikly další aplikace přinášející komfortní přístup do on-line video archivu České televize, a to pro telefony Apple iPhone a pro smartphony s operačním systém Google Android. Právě u „androidí“ verze dosáhl počet stažených aplikací během pouhých tří týdnů více než 24.000. iPad a iPhone dohromady zaznamenali přes 40.000 stažení.

iVysílání České televize je internetový archiv nabízející volně ke zhlédnutí digitalizované pořady ČT odvysílané v posledních sedmi letech. Aktuálně obsahuje více než 46.000 hodin videa. iVysílání ČT je bezplatná služba České televize, kterou bylo možné využívat donedávna pouze v počítačích. Nyní se šíří na mobily a tablety. Během příštího roku by měla vstoupit také do tzv. chytrých televizorů na platformě hybridní televize HbbTV. V současnosti Česká televize dokončuje speciální aplikaci iVysílání pro velké tablety Samsung Galaxy Tab a chytré telefony Nokia s operačním systémem Symbian3. Během příštího měsíce by měla vzniknout rovněž aplikace pro nový operační systém Windows Phone 7, který bude mimo jiné v další generaci smartphonů Nokia.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).