Hlavní navigace

Apple představil podobu systému Mac OS X Lion

[Tisková zpráva] CUPERTINO, Kalifornie – 20. října 2010 – Společnost Appleź představila podobu systému Mac OSź X Lion, osmé zásadní verze nejvyspělejąího operačního systému na světě. Lion, který se dostane na trh příątí rok v létě, je inspirován mnoha softwarovými inovacemi z iPadu.

Sdílet

Apple nyní prezentoval jen několik málo chystaných vlastností systému Lion včetně sluľby Macź App Store℠, nového pojetí vyhledávání, instalace a automatické aktualizace počítačových aplikací; nového výchozího panelu pro vąechny aplikace Launchpad; systémové podpory celoobrazovkových aplikací; a funkce Mission Control, která spojuje Exposéź, Dashboard, Spacesź a celoobrazovkové aplikace v nápaditém novém zobrazení vąeho, co je v počítači Mac spuątěno, a umoľňuje okamľitě přejít kamkoli.

„Lion přináąí řadu nejlepąích nápadů z iPadu zpět na Mac a navíc obsahuje úplně nové nápady jako Mission Control, které se budou uľivatelům počítačů Mac opravdu líbit,“ řekl Steve Jobs, generální ředitel společnosti Apple. „Lion obsahuje spoustu nových vlastností a my doufáme, ľe z toho mála, co jsme dnes mohli ukázat, si uľivatelé udělají dobrou představu o tom, kam míříme.“

Mac App Store přináąí do systému OS X revoluční zkuąenost sluľby App Store, takľe vyhledávání, instalace a aktualizace aplikací pro Mac bude jednoduąąí neľ dříve. Stejně jako na přístroji iPad™ si aplikace koupíte na svůj účet iTunesź a ty se stáhnou a nainstalují jedním krokem. Aktualizace aplikací budou doručovány přímo přes Mac App Store, takľe bude snadné udrľovat vąechny aplikace aktuální. Mac App Store bude během 90 dnů k dispozici uľ pro Snow Leopardź a samozřejmě bude součástí systému Lion, který se dostane na trh příątí rok v létě.

Launchpad umoľňuje vyhledat a spustit jakoukoli aplikaci daleko snáz neľ dříve. Podobně jako na výchozí obrazovce iPadu zobrazíte elegantní přehled vąech aplikací v počítači Mac prostým kliknutím na ikonu Launchpad v doku. Aplikace lze uspořádat v libovolném pořadí nebo seskupit do sloľek a můľete přejíľdět mezi několika stránkami aplikací.

Lion obsahuje systémovou podporu celoobrazovkových aplikací. Do celoobrazovkového reľimu v Lionu přejdete jedním kliknutím, z jedné celoobrazovkové aplikace přejdete do jiné prostým ąvihnutím na trackpadu a daląím ąvihnutím se vrátíte na plochu s aplikacemi uspořádanými v oknech.

Mission Control představuje jednotný pohled na vąechny aplikace a okna spuątěná v počítači Mac, takľe okamľitě přejdete kamkoli. Obsahuje rovněľ novou generaci funkce Exposé, jeľ zobrazuje vąechna otevřená okna ve skupinách podle aplikací spolu s miniaturami celoobrazovkových aplikací, panelem Dashboard a daląími obrazovkami Spaces.

Společnost Apple je tvůrcem počítačů Mac, nejlepąích osobních počítačů na světě, a softwaru OS X, iLife, iWork a profesionálních aplikací. Apple je se svými přehrávači iPod a internetovým obchodem iTunes tahounem revoluce digitální hudby. Společnost Apple od základu mění mobilní telefon revolučním přístrojem iPhone a obchodem App Store a nedávno představila svůj magický iPad, který definuje budoucnost mobilních multimediálních a výpočetních zařízení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).