Hlavní navigace

Apple - prohlášení k pravidlům schvalování aplikací do App Store

[Tisková zpráva] 9. září 2010 - prohlášení společnosti Apple k pravidlům schvalování aplikací do App Store

Sdílet

App Store℠ spustil revoluci ve vývoji a distribuci mobilních aplikací. S více než 250 000 aplikacemi a 6,5 miliardami stažených kopií se App Store stal největší světovou platformou pro mobilní aplikace. Vývojáři, kteří publikují na App Store, prodejem svých aplikací vydělali více než miliardu dolarů.

Neustále se snažíme App Store zdokonalovat. Nasloucháme našim vývojářům a jejich zpětnou vazbu si bereme k srdci. Na základě jejich připomínek jsme přistoupili k některým důležitým změnám licence na iOS Developer Program v částech 3.3.1, 3.3.2 a 3.3.9, abychom uvolnili některé restrikce zavedené v tomto roce.

Zejména uvolňujeme omezení na vývojové nástroje používané k vytváření aplikací pro iOS. Jedinou podmínkou je, aby výsledné aplikace nestahovaly žádný kód. To by mělo vývojářům poskytnout požadovanou flexibilitu při zachování zabezpečení, o které nám jde.

Kromě toho vůbec poprvé zveřejňujeme pravidla schvalování aplikací do App Store (App Store Review Guidelines), abychom pomohli vývojářům pochopit, jak přihlášené aplikace posuzujeme. Doufáme, že tím budeme čitelnější a pomůžeme vývojářům vytvářet ještě úspěšnější aplikace pro App Store.

App Store je možná nejdůležitějším milníkem v historii mobilního softwaru. Ve spolupráci s našimi vývojáři budeme uživatele nadále příjemně překvapovat nápaditými mobilními aplikacemi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).