Hlavní navigace

Aréna národů – 2. díl

[Tisková zpráva] Druhý den musí jedna z dívek odpočívat a v zúžené sestavě se tentokrát postavíme Arménii, Rusku a Ukrajině.

Sdílet

Muž přes palubu
Soutěžící musejí nabrat do dvou kbelíků vodu, přeběhnout s nimi nad bazénkem po úzké kladině, ze které se je budou snažit srazit vesly členové jiných týmů, a vylít vodu do odměrných válců. Každý ze soutěžících má tři pokusy a měří se množství přenesené vody. Soutěží 2 ženy a 2 muži jako nosiči a 2 muži jako veslaři.

Býčí kempink
První dnešní soutěž s býkem v aréně. Soutěží najednou 2 týmy. Soutěžící muži v kostýmu připomínajícím stan musejí proběhnout arénou s býkem, vyzvednout si od členky svého týmu lístek a uprostřed arény s býkem minimálně na 3 vteřiny „zakempovat“. Poté může vběhnout do arény další člen družstva. Soutěž je na 3 minuty, počítá se počet „zakempování“ a soutěží 2 týmy najednou. Hrají 3 muži a 1 dívka.

Vlk a zajíc
Soutěží najednou 2 týmy. Dvě soutěžící v kostýmu zajíce musejí po jedné přeběhnout překážkovou dráhu a na jejím konci si vybrat 1 ze 4 zavřených dveří. Když mají štěstí, najdou za nimi mrkev, když smůlu, je za nimi skryt vlk – členka jednoho z ostatních týmů. Každá ze soutěžících má na získání mrkve 2 pokusy. Na závěr se počítá počet mrkví, které tým nasbíral. Soutěží 3 dívky – 2 jako zajíci, 1 jako vlk.

Býčí tetrisDnešní druhá „býčí“ soutěž. Soutěží najednou 2 týmy. 3 muži musejí v býčí aréně sestavit z vlastních těl v kostýmech na značkách šipku a vydržet v této pozici alespoň 3 vteřiny. Počítá se počet správně sestavených šipek za dobu 3 minut. Soutěží 3 muži.

Motýlí závod
Soutěží všechny 4 týmy najednou eliminačním způsobem – po každém kole nejhorší tým vypadne. Soutěžící v kostýmu motýla sjede z rampy do bazénu, kde mu pomohou 2 kolegyně, poté se musí dostat na točnu, chytit jednoho ze zavěšených motýlků a přes další překážky doběhnout do cíle. Soutěží 1 muž a 2 dívky.

Zeď šampionů
Soutěží všechny 4 týmy najednou. V této závěrečné hře každého soutěžního dne jsou týmy zvýhodněny podle toho, kolik bodů získaly v předchozích soutěžích. Soutěžící se musejí jen za pomocí síly svých břišních svalů, silných rukou a tyče vyšplhat až na vrchol zdi. Měří se čas, za který družstva úkol zvládnou, a výsledné pořadí určí pořadí družstev za celý soutěžní den.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).