Hlavní navigace

Aréna národů – 3. díl

[Tisková zpráva] Třetí den bude závodit pouze třináct soutěžících – 5 dívek a 8 mužů. V přímém souboji se tentokrát utkáme s Čínou, domácí Francií a Ukrajinou.

Sdílet

Lidský žebřík
Soutěží dva týmy proti sobě. Soutěžící tentokrát musejí postupovat po rampě odspoda nahoru. Staví lidský žebřík, na základnu tvořenou dvěma muži postupně šplhají další soutěžící a staví se na sebe. Měří se čas, za jaký týmy dosáhnou na vrchol rampy. Soutěží 4 dívky a 4 muži.

Býk a surfaři
Ani dnes se naši soutěžící býkovi nevyhnou. Soutěží najednou 2 týmy a každý z mužů musí přeběhnout arénu, od dívky dostane na krk havajský věnec, se kterým vběhne zpět do arény a musí vyšplhat na zavěšené surfařské prkno a vydržet na něm 3 vteřiny. Poté se spustí opět do písku, vyběhne zavěsit věnec a do arény může vyrazit další člen družstva. Soutěž je na 3 minuty a počítá se počet získaných věnců. Hrají 3 muži a 1 dívka.

Mapa pokladu
Soutěží najednou 2 týmy. Dívky v kostýmech zvířat musejí se značkou býka proběhnout náročnou překážkovou dráhu a přes točnu, ze které se je snaží „sestřelit“ soutěžící z jiných týmů, se musejí dostat až k závěrečné tabuli, na kterou symbol býka zavěsí. Na závěr se sečtou symboly býka, které tým dokázal přenést na cílovou tabuli. Soutěží 4 dívky a 2 muži jako obránci.

Myší žranice
V dnešní druhé „býčí“ soutěži si sice zahraje sýr, ale bude to spíše „maso“. Soutěží najednou 2 týmy. Soutěžící v kostýmech myší musejí vběhnout do arény, proběhnout jedním z tunelů a poté na minimálně 3 vteřiny zalézt do dekorace v podobě sýra. Teprve pak se mohou s kouskem sýra stejnou cestou vrátit mimo arénu. Počítají se kousky sýra, které tým získá za dobu 3 minut. Soutěží 2 muži.

Motýlí závod
Jeden šnek, jedna šance. Soutěží všechny 4 týmy najednou eliminačním způsobem – po každém kole nejhorší tým vypadne. Soutěžící v kostýmu šneka musí doskákat na točnu, na ní chytit jeden ze zavěšených listů a přes běžící pás se dostat do cíle. Soutěží pouze 1 muž.

Soutěží všechny 4 týmy najednou. V této závěrečné hře každého soutěžního dne jsou týmy zvýhodněny podle toho, kolik bodů získaly v předchozích soutěžích. Soutěžící se musejí jen za pomoci síly svých břišních svalů, silných rukou a tyče vyšplhat až na vrchol zdi. Měří se čas, za který družstva úkol zvládnou, a výsledné pořadí určí pořadí družstev za celý soutěžní den.