Hlavní navigace

Aréna národů – 5. díl

[Tisková zpráva] Počet členů týmu se opět ztenčí. Tentokrát budou muset zůstat na lavičce 2 muži a dvě dívky. V přímém souboji se tentokrát utkáme s Arménií, Běloruskem a Ruskem.

Sdílet

Valíme na ryby
Soutěží vždy jeden tým. Každý soutěžící musí s rybou v ruce překonat otáčející se válce a přenést rybu do kádě. V tu chvíli může vystartovat další člen týmu. Pokud cestou závodník propadne mezi válci do bazénu, musí se vrátit na start. Pořadí určí počet přenesených ryb. Soutěží 3 muži a 3 dívky.

Piškvorky
A opět ten býk. Soutěží najednou 2 týmy. 3 muži musejí v býčí aréně sestavit z vlastních těl v kostýmech na značkách linii. Počítá se počet správně sestavených linií za dobu 3 minut. Soutěží 3 muži.

Pružný tunel
Soutěží každý tým zvlášť. Vždy jeden muž a jedna žena jsou připoutáni k sobě a tvoří 3 páry. Takto spojeni musejí prolézt překážkovou dráhu, tvořenou hustě propletenými „gumičkami“. Za nimi jdou v neforemných kostýmech ještě samostatně jeden muž a jedna dívka. Na průchod touto hustou gumovou pavučinou má celý tým 3 minuty. Soutěží 4 dívky a 4 muži.

Chodící reklama
Soutěží 2 týmy najednou. Na jedné straně vběhne soutěžící do arény se dvěma plakáty v ruce k bráně uprostřed arény. U ní hlídkuje další člen týmu. Ten si odebere plakáty a nalepí je soutěžícímu na kostým. Ten jako chodící reklama musí proběhnout bránou a dorazit v pořádku na opačnou stranu arény. Zde mu dívka plakáty sundá a on se po proběhnutí bránou vrátí opět na start. Nyní může vystartovat další člen týmu. Pořadí určuje počet úspěšně přenesených plakátů za dobu 3 minut. Soutěží 3 muži a 1 dívka.

Safari tříkolka
Eliminačním způsobem soutěží všechny 4 týmy najednou. Dvojice soutěžících v kostýmu hrocha a žirafy vyrazí na tříkolce od startu, muž šlape. Poté, co dojedou k otočné plošině, dívka seskočí a vyrazí na plošinu utrhnout list. S ním musí doběhnout na vymezené místo na kladině nad bazénem. Nejpomalejší tým vypadá. Soutěží 1 dívka a 1 muž.

Zeď šampionů
Soutěží všechny 4 týmy najednou. V této závěrečné hře každého soutěžního dne jsou týmy zvýhodněny podle toho, kolik bodů získaly v předchozích soutěžích. Soutěžící se musejí jen za pomoci síly svých břišních svalů, silných rukou a tyče vyšplhat až na vrchol zdi. Měří se čas, za který družstva úkol zvládnou, a výsledné pořadí určí pořadí družstev za celý soutěžní den.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).