Hlavní navigace

Aréna národů – 6. díl

[Tisková zpráva] Všichni soutěžící se vracejí do hry a náš tým tedy dnes bude v plné síle. A při soutěžích se tentokrát potkáme s Arménií, Běloruskem a Velkou Británií.

Sdílet

Muž přes palubu
Soutěžící musejí nabrat do dvou kbelíků vodu, přeběhnout s nimi nad bazénkem po úzké kladině, ze které se je budou snažit srazit vesly členové jiných týmů, a vylít vodu do odměrných válců. Každý ze soutěžících má tři pokusy a měří se množství přenesené vody. Soutěží 2 ženy a 2 muži jako nosiči a 2 muži jako veslaři.

Vinobraní
Bez býka ani ránu. Soutěží všechny týmy najednou. První soutěžící s kupou nafukovacích balonků sjedou po rampě do bazénu, který musejí překonat. Poté musejí v pořádku dorazit na střed otáčející se rampy, kde si od dívky přeberou další dávku balonků. Poté se musejí vrhnout do středu býčí arény, kde jim další člen týmu musí pomoci všechny balonky popraskat. Když se to povede, první soutěžící se musí schovat v sudu. Na pozici prvního soutěžícího se vystřídají 3 muži, sčítají se časy za všechna kola a výsledný čas určí pořadí. Soutěží 1 dívka a 4 muži.

Sumo basketbal
Soutěží každé družstvo samostatně. Jedna dívka je zavěšena na dlouhých gumových lanech a muži se ji na dálku snaží vystřelit tak, aby zasáhla středovou plošinu, na které je vždy jedna spoluhráčka v kostýmu zápasníka sumo. Té musí předat míč a ona musí na dálku trefit basketbalový koš. Pořadí určí počet míčů trefených do koše. Soutěží 4 dívky a 2 muži.

Býčí brána
Soutěží 2 týmy najednou. V aréně stojí dvě brány, každý tým má svou. Soutěžící se snaží prohnat býky svou branou, aniž by ji zbořil. Pokud ji přece jen rozbourá, musejí si ji znovu postavit. Pořadí určuje počet úspěšných býčích proběhnutí bránou. Soutěží 3 muži.

Obří nákup
Eliminačním způsobem soutěží všechny 4 týmy najednou. Dvojice soutěžících v kostýmu maminky a miminka vyrazí s nákupním vozíkem od startu, muž v kostýmu maminky tlačí, dívka v kostýmu miminka se veze. Cestou musejí vyzvednout nákup, poté dojedou k otočné plošině, dívka seskočí a vyrazí s nákupem na plošinu, uprostřed které se musí posadit na stoličku. Nejpomalejší tým vypadá. Soutěží 1 dívka a 1 muž.

Zeď šampionů
Soutěží všechny 4 týmy najednou. V této závěrečné hře každého soutěžního dne jsou týmy zvýhodněny podle toho, kolik bodů získaly v předchozích soutěžích. Soutěžící se musejí jen za pomoci síly svých břišních svalů, silných rukou a tyče vyšplhat až na vrchol zdi. Měří se čas, za který družstva úkol zvládnou, a výsledné pořadí určí pořadí družstev za celý soutěžní den.